Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ślubowanie klas pierwszych w I KLO w Siedlcach

W dniu 5 października 2017 roku uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w poczet społeczności szkolnej I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach. To podniosłe wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą sprawowaną pod przewodnictwem Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy godz. 8.30 w katedrze siedleckiej. Pod koniec Eucharystii, miejsce przy sztandarze szkoły zajęli przedstawiciele klas pierwszych. W imieniu swoim oraz pozostałych uczniów ślubowali oni, że podstawowymi wartościami, którymi będą się kierować w życiu są: Bóg, Honor, Ojczyzna, Prawda, Wolność i Odpowiedzialność. Następnie została odczytana Modlitwa Jubileuszowa.

banerslub2017

 

Po Mszy Świętej uczniowie klas pierwszych oraz goście uczestniczyli w drugiej części uroczystości, która odbyła się na auli szkolnej. Rozpoczął ją ks. mgr lic. Jacek Świątek -Dyrektor I KLO. Zebrani z ogromną uwagą i w skupieniu wysłuchali części artystycznej, opowiadającej o życiu Św. Brata Alberta Chmielowskiego, który porzucił malarstwo i został artystą miłosierdzia. Namalowanie obrazu Ecce Homo sprawiło, że zrodził się w nim nowy człowiek, zwrócony do Chrystusa i ubogich. Brat Albert zawsze przypominał wszystkim proste słowa, że w życiu trzeba być dobrym jak chleb. Słowa te zostały wyśpiewane także przez młodzież w utworach muzycznych.

Mamy nadzieję, że św. Brat Albert będzie wypraszał wszystkim nowym uczniom naszej szkoły łaski i uczył wrażliwości na drugiego człowieka, zwłaszcza tego najbiedniejszego, bo wszystko, co czynimy dla jednego z najmniejszych, czynimy samemu Chrystusowi.

Rebeka Atay, kl. Ib