Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Papieski w I KLO

   14 października to dzień, kiedy w naszym kraju uroczyście obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, a w naszej szkole, w szczególny sposób, przypominamy osobę Papieża Polaka, Swiętego Jana Pawła II.

   W tym roku również na uroczystej akademii wyrażaliśmy nasz szacunek dla wszystkich, którzy przez wieki dbali o nauczanie i wychowanie przyszłych pokoleń. W historii naszego kraju było to zawsze zadanie wielkiej wagi, gdyż czas zaborów, niewoli narodowej, okupacji, a także powojenny czas komunistycznych rządów nie tylko nie sprzyjały dobremu nauczaniu i wychowaniu. Wielka zasługą polskich nauczycieli i wychowawców było kształtowanie umysłów i osobowości młodych ludzi w duchu prawdy i zasad moralnych. Wyjątkową rolę odegrał Papież Polak, nauczyciel narodów, wielki przywódca Kościoła. Wysłuchaliśmy podczas akademii jego słów o wdzięczności wobec tych, którzy wychowują - rodzicach i nauczycielach.

 

   Po przemówieniu Księdza Dyrektora, po wystąpieniach Przedstawiciela Rodziców, Pani Anety Olszak, po słowach przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego nastąpiła część artystyczna.

   Wysłuchaliśmy pięknych wierszy i piosenek, uczniowie wręczyli kwiaty Dyrekcji, Profesorom i Pracownikom naszej szkoły.

dr Barbara Taras

IMG 8893