Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Początek roku szkolnego w I KLO

Omne principium difficile est… czyli początek roku szkolnego w I KLO

Mszą Świętą w kościele św. Józefa w Siedlcach, koncelebrowaną przez Księdza Dyrektora Jacka Władysława Świątka i Księdza Prefekta Radosława Piotrowskiego, rozpoczęliśmy kolejny rok nauki w naszym I KLO. Podczas homilii ksiądz Prefekt przekonywał, że początek roku szkolnego jest chwilą radosną dla nauczycieli, może nawet tak bardzo, jak początek wakacji dla uczniów…Przypomniał też ważne stwierdzenie św. Tomasz z Akwinu, że błąd uczyniony na początku może stać się tragedią na końcu – tak więc, ostatecznie, jak mówi łacińska sentencja, każdy początek jest trudny.

  Dalsza część uroczystości odbywała się w sali wielofunkcyjnej I KLO. Ksiądz Dyrektor witając nauczycieli, rodziców i uczniów przypomniał, że rok szkolny, który właśnie rozpoczynamy, ma charakter jubileuszowy – zbliża się bowiem setna rocznica założenia w Siedlcach Gimnazjum Biskupiego, którego tradycje dziedziczy nasze I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny. Ksiądz Dyrektor szczególnie serdecznie powitał uczniów klas pierwszych, drugoklasistów przestrzegł przed uleganiem „demonowi południa”, a trzecioklasistom przypomniał, że ich rok szkolny będzie miał tylko 8 miesięcy i pilną, systematyczną naukę należy zacząć już od pierwszych dni.

   Uczniom, którzy osiągnęli najwięcej w ubiegłorocznym roku szkolnym, wręczono dyplomy potwierdzające otrzymane stypendia naukowe, sportowe i artystyczne, a ich rodzicom – listy gratulacyjne.

   Pierwsze spotkanie w roku szkolnym 2017/2018 zakończyło się wspomnieniami z wakacji: Ksiądz Prefekt przedstawił fotorelację z Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy, w której nasi uczniowie, jako odrębna grupa szkolna, ze sztandarem, uczestniczyli po raz pierwszy.

dr Barbara Taras