Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szczęśliwej drogi już czas…

Społeczność I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach 29 kwietnia 2022 roku pożegnała uczniów klas maturalnych.

Zakończenie roku szkolnego absolwentów rozpoczęła uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez Ks. Dyrektora Jacka Władysława Świątka, Ks. Prefekta Radosława Piotrowskiego i Ks. Prefekta Przemysława Świderskiego. Społeczność szkolna zgromadzona w kościele św. Józefa wysłuchała homilii wygłoszonej przez Ks. Przemysława Świderskiego. Ksiądz Prefekt mówił o Bogu, który jest światłością, oczyszcza z wszelkiego grzechu ufających i trwających w prawdzie. Zwracając się do abiturientów, przywołał słowa Ewangelii: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom, i podkreślił, że te słowa winny stać się dla młodych źródłem nadziei i wiary w opatrzność Bożą.

278576174 457602299496665 1939855476826288480 n

 

Drugą część uroczystości, odbywającą się w sali wielofunkcyjnej, rozpoczęto od wykonania hymnu państwowego. Następnie Ks. Dyrektor Jacek Władysław Świątek zwrócił się do uczniów klas maturalnych i przypomniał lata spędzone w murach szkoły, czas dorastania i dojrzewania do podejmowania ważnych życiowych decyzji. Przywołując słowa Św. Jana Pawła II, wypowiedziane podczas spotkania z młodzieżą na Westerplatte w 1987 roku, życzył absolwentom opuszczającym mury I KLO, by potrafili odnaleźć swoje „Westerplatte”. Jakiś wymiar zadań, które [każdy] musi podjąć i wypełnić. I aby nigdy młodym nie zabrakło hartu ducha w mierzeniu się z trudnościami i pokonywaniu przeszkód na drodze do osiągnięcia obranego celu. Podkreślił również, że absolwenci opuszczający mury Katolika stają się już na zawsze częścią rodziny skupiającej wszystkich członków społeczności szkolnej. Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Monika Soszyńska przekazała wyrazy wdzięczności dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodzieży, abiturientom życzyła wytrwałości w spełnianiu życiowych obowiązków i powinności. Rodzicom podziękowania w imieniu nauczycieli złożył P. Prof. Cezary Wielgórski.

Symbolicznym akcentem oficjalnej części uroczystości było przekazanie sztandaru szkoły przez poczet klas trzecich uczniom klas młodszych.

Po tej ceremonii nastąpiło uroczyste wręczenie absolwentom wyróżnień i nagród za osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne, działania na rzecz Szkoły.

 

Świadectwo z wyróżnieniem otrzymała Anna Wierzejska.

 

Nagrodami za osiągnięcia artystyczne i działalność artystyczną uhonorowani zostali:

Paulina Tymińska, Damian Rzążewski, Paulina Izdebska, Emilia Kwiatek, Julia Kordecka, Mikołaj Kaniewski, Julia Bujak.

 

Nagrody za służbę liturgiczną otrzymali:

Patryk Zawadzki, Szymon Cydejko, Cezary Gryczewski.

 

Nagrodzeni za działalność w Caritas zostali:

Klaudia Soszyńska, Łucja Łubowska, Julia Bujak, Karolina Szwarc, Paulina Izdebska, Anna Wierzejska, Patryk Zawadzki.

 

Za osiągnięcia sportowe wyróżnieni zostali:

Gabriela Kubaj, Emilia Szmidt, Wiktoria Stasiuk, Nikoleta Czarnocka, Izabella Księżopolska, Wiktoria Szwed, Oliwia Pieńkowska, Joanna Kałan, Marcin Kuć, Mikołaj Kaniewski, Szymon Cydejko, Oliwier Kamiński, Mateusz Pelc, Mateusz Leszczyński, Szymon Kozioł, Adrian Gawron.

 

Dyplomy za reprezentowanie Szkoły w poczcie sztandarowym otrzymali:

Weronika Biardzka, Nikoleta Czarnocka, Katarzyna Chazan, Mateusz Chojecki, Stefan Dmowski, Patrycja Flisiuk, Weronika Geresz, Arkadiusz Januszewski, Oliwier Kamiński, Aleksandra Skultecka, Daria Rychlik, Klaudia Soszyńska, Karolina Szwarc.

Przedstawiciele absolwentów wręczyli kwiaty dyrekcji, wychowawcom, rodzicom, nauczycielom, księżom prefektom, Pani Pedagog i Pani Psycholog, jednocześnie składając podziękowania za wsparcie w trudnej i pięknej nauce największej sztuki - życia, za przekazywanie wiedzy i umiejętności, za formację duchową. Z podziękowaniami za wspólne lata nauki zwrócili się także do koleżanek i kolegów z klas młodszych.

Wspólne odśpiewanie hymnu szkoły zakończyło oficjalną część uroczystości.

W części artystycznej, przygotowanej przez uczniów klas młodszych pod opieką nauczycieli, opuszczającym mury Katolika starszym kolegom życzenia złożyli przedstawiciele Samorządu Szkolnego. W wygłoszonych utworach i wykonanych piosenkach znalazły się piękne słowa będące życiowym drogowskazem- Otwarci, prawi, pełni miłości, idźmy odważnie przez nasze życie, by w końcu drogi bez wątpliwości, w lustro popatrzeć na swe odbicie - i życzeniem dobrej przyszłości - Szczęśliwej drogi już czas…Absolwenci otrzymali od swoich młodszych kolegów upominki, by nie zapomnieć w swojej życiowej drodze o przeszłości w Katoliku.

Nostalgicznym i radosnym akcentem zbliżającego się finału nieoficjalnej części uroczystości było wykonanie przez Paulinę Tymińską piosenki Ale to już było. Refren śpiewała cała sala.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas maturalnych podsumowała Pani Dyrektor Dr Jolanta Łopuska, kierując do absolwentów Herbertowskie przesłanie: Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach. Bądź wierny. Idź.

dr Renata Bryzek