Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Studniówka Anno Domini 2022 w I KLO

Tradycji stało się zadość! Studniówka w sobotę 29 stycznia 2022 roku odbyła się zgodnie z planem, dodatkowo z uwzględnieniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

Tradycyjnie bal studniówkowy rozpoczął się polonezem. W oryginalnych układach przepięknie zaprezentowali się uczniowie tegorocznych klas maturalnych - panowie w eleganckich garniturach i panie w szykownych sukniach. Dostojny rytm polskiego narodowego tańca wybrzmiewał wraz z rozwijającym się barwnym korowodem par.

stud2022

Następnie do uczniów zwrócił się Ksiądz Dyrektor Jacek Władysław Świątek i przypomniał czas dorastania w murach szkoły, czas wyjątkowy oraz niepowtarzalny. Podkreślił, że dorosłości nie mierzy się tylko liczbą lat, które nosi się na karku, ale dorosłość wyraża się w umiejętności przyjmowania odpowiedzialności za siebie oraz za innych. Ludziom odważnym wiatr wieje w żagle a nie w oczy. Tej odwagi życzył tegorocznym maturzystom na drodze ich dorosłego życia, wyrażając wiarę w to, że w młodych jest ich przyszłość i przyszłość świata. Za trud włożony w wychowanie, które sprawia, że człowiek coraz bardziej staje się człowiekiem, podziękował Rodzicom, Wychowawcom, Nauczycielom. Odczytane zostały również życzenia przesłane przez Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdę oraz Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika.

 

Zgromadzeni na uroczystości uczniowie złożyli podziękowania za trud wychowania i nauczania na ręce Księdza Dyrektora Jacka Władysława Świątka, Pani Dyrektor Jolanty Łopuskiej oraz Wychowawców: Pani Joanny Cymerman, Pani Eweliny Goławskiej, Pani Anny Zalewskiej, Pana Marka Jasińskiego, Pana Cezarego Wielgórskiego. Podziękowania skierowano również do Nauczycieli zaangażowanych w przygotowania poloneza: Pani Agnieszki Krekory, Pana Artura Chmielaka, Pana Piotra Kozioła oraz do Rodziców, bez których uroczystość nie mogłaby się odbyć. Rodzicom zadedykowali uczniowie piosenkę „Nie spoczniemy” i złożyli obietnicę, że na swojej życiowej drodze nie spoczną w dążeniu do prawdy, piękna i miłości.

Po oficjalnej części uroczystości nadszedł czas na zabawę.

Drodzy Maturzyści. Bal studniówkowy już za Wami. Za niespełna sto dni rozpoczną się egzaminy maturalne. Życzymy Wam wytrwałości w przygotowaniach do tych egzaminów i powodzenia na maturze! Społeczność szkolna.

dr Renata Bryzek