Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ślubowanie klas pierwszych i Carlo Acutis w IKLO

30 września 2021r. w naszej szkole miały miejsce dwie piękne uroczystości. Dzień rozpoczęliśmy w katedrze siedleckiej od Mszy Świętej, której przewodniczył biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski.

Po Eucharystii Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, co włączyło Ich do szkolnej społeczności I KLO.

e51614b3dd6a9db9a35b7743280c9231 

Tego też dnia nasza szkoła powiększyła się o jeszcze jedną młodą osobę. W kaplicy szkolnej dokonano instalacji relikwii błogosławionego Carlo Acutisa, który może być inspiracją dla wielu młodych ludzi.

 Przez kilka dni przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia, poznawaliśmy osobę Carlo. Podczas uroczystości poznaliśmy jego życiorys w inscenizacji przygotowanej przez uczniów IKLO pod kierunkiem ks. Prefekta Radosława Piotrowskiego i p. prof. Magdaleny Ostas.

W uroczystościach udział wzięła cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście.

 

Zachęcamy również do zapoznania się z relacją z uroczystości na stronie:

portalnowe