Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Kanapka dla Siostry i Brata"

Kanapka

Nasza szkoła została zaproszona przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” do wzięcia udziału w zbiórce funduszy w ramach XIX Dnia Papieskiego. Tegoroczne hasło Dnia Papieskiego brzmi: „Wstańcie, chodźmy”. Rozważania dotyczące obchodów Dnia Papieskiego związane będą z I Pielgrzymką do Ojczyzny Św. Jana Pawła II w 1979r. W tym roku minie 40 lat od I Pielgrzymki Św. Jana Pawła II do Ojczyzny.

Jednym z najważniejszych działań Fundacji jest prowadzony od samego początku jej istnienia program stypendialny. Stypendia przyznawane są zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich.

Odpowiadając na zaproszenie, Szkolne Koło Caritas zachęca nauczycieli, wychowawców, pracowników, rodziców i uczniów naszej szkoły do włączenia się w organizowaną przez nas akcję „Kanapka dla Siostry i Brata”.

 

W tym celu w naszej szkole w środę 16 października młodzież będzie przygotowywać i rozprowadzać kanapki.

Jedna kanapka będzie sprzedawana po 3zł. Fundusze zebrane podczas akcji zostaną przekazane na rzecz fundacji. Kanapki sprzedawane będą podczas przerw na I piętrze przy Bibliotece szkolnej.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję.

Szczegółowych informacji na temat akcji udziela p. Agnieszka Strzeżysz i ks. Prefekt Radosław Piotrowski.

Bliższe informacje na temat działalności fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” można uzyskać na stronie: www.dzielo.pl