Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Akcja "Kanapka od Świętego"

Kanapka

Nasza szkoła została zaproszona przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” do wzięcia udziału w zbiórce funduszy w ramach XVIII Dnia Papieskiego. Tegoroczne hasło Dnia Papieskiego brzmi: „Promieniowanie Ojcostwa”. Rozważania dotyczące obchodów Dnia Papieskiego związane będą z towarzyszącymi rocznicami. W bieżącym roku przeżywać będziemy 60. rocznicę sakry biskupiej Karola Wojtyły. W tym roku obchodzimy także 40. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową metropolity krakowskiego. Dzień Papieski będziemy też przeżywać w atmosferze związanej z setną rocznicą odzyskania niepodległości.

Jednym z najważniejszych działań Fundacji jest prowadzony od samego początku jej istnienia program stypendialny. Stypendia przyznawane są zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich. Fundacja rozpoczynała swoją działalność, przyznając stypendia 500 osobom. Dziś, dzięki hojności Polaków, program obejmuje prawie 2300 młodych ludzi z całej Polski, co jest możliwe tylko dzięki ofiarności i dobrej woli społeczeństwa.

Odpowiadając na zaproszenie, Szkolne Koło Caritas zachęca nauczycieli, wychowawców, pracowników, rodziców i uczniów naszej szkoły do włączenia się w organizowaną przez nas akcję „Kanapka od Świętego”.

W tym celu w naszej szkole w piątek 12 października młodzież będzie przygotowywać i rozprowadzać kanapki.

Jedna kanapka będzie sprzedawana po 3zł. Fundusze zebrane podczas akcji zostaną przekazane na rzecz fundacji. Kanapki sprzedawane będą podczas przerw na parterze obok bufetu szkolnego.

 Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję.

Szczegółowych informacji na temat akcji udziela p. Agnieszka Strzeżysz i ks. Prefekt Radosław Piotrowski.

 Bliższe informacje na temat działalności fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” można uzyskać na stronie: www.dzielo.pl