Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie warsztatowe „Powiedz… NIE!!!” w MOK oczami uczniów klasy 2d

W dniu 16 listopada 2022 roku w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie zorganizowane przez panią Barbarę Maksymiuk i pana Krzysztofa Tomaszewskiego - animatorów i instruktorów Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż”. Do udziału zaproszono reprezentację naszej szkoły w postaci 25. uczniów, nauczyciela i pedagoga szkolnego.

Spotkanie w MOK-u to element szeroko zakrojonej Kampanii Społecznej „Pozwól sobie na emocje”, a cały projekt zorganizowano w ramach zadań Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Jako przedstawiciele I KLO - do udziału w spotkaniu została oddelegowana klasa II d z panią prof. Magdaleną Ostas i panią psycholog Agnieszką Strzeżysz. Oprócz społeczności naszej szkoły w spotkaniu wzięli też udział uczniowie i nauczyciele innych szkól siedleckich. Całość projektu odbywała się w bardzo kreatywnej i miłej atmosferze.

Podczas spotkania uczniom zaproponowano wspólną pracę twórczą inspirowaną tematyką uzależnień. Zaprezentowane zostały scenki edukacyjne, mające na celu przybliżenie, zrozumienie oraz lepsze wyobrażenie sobie problemu i mechanizmu uzależnienia. Uczniowie przygotowani uprzednio przez animatorów zaprezentowali scenki z motywem alkoholowym i nikotynowym. Odbył się też ciekawy panel dyskusyjny. Całe spotkanie opracowała i poprowadziła Pani mgr Agnieszka Zdanowska- Somla oraz animatorzy Siedleckiej Grupy Literackiej ,,Witraż” Miejskiego Ośrodka Kultury. Szkoły biorące udział w spotkaniu otrzymały okolicznościowe podziękowanie za udział w zadaniu oraz materiały edukacyjne, tj. ,,Rulon poetycki”, trójkąty ostrzegawcze oraz maskotki z hasłem ,,Powiedz ... NIE!” i numerami telefonów zaufania.

Waldemar Ceranka, kl. 2D

Czytaj więcej: Spotkanie warsztatowe „Powiedz… NIE!!!” w MOK oczami uczniów klasy 2d

Zajęcia adaptacyjno - integacyjne w klasach pierwszych

We wrześniu i w październiku 2022r. odbywały się 3-godzinne zajęcia adaptacyjno – integracyjne dla uczniów klas pierwszych. Prowadziła je p. Sylwia Drewnowska - pedagog Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Siedlcach.

20221027 113109

Razem z uczniami uczestniczyli w zajęciach Wychowawcy poszczególnych klas: 15.09.2022r. - klasa I d wraz z p. prof. Cezarym Wielgórskim, 23.09.2022r. - klasa I b wraz z p. prof. Joanną Cymerman, 06.10.2022r. – klasa I ae wraz z p. prof. Markiem Jasińskim oraz 27.10.2022r. – klasa I c wraz z p. prof. Anną Zalewską.

Czytaj więcej: Zajęcia adaptacyjno - integacyjne w klasach pierwszych