Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Więzienie stracony czas" - wycieczka do Zakładu Karnego

W środę 18 maja 2022r. uczniowie klas humanistycznych, realizujący materiał z przedmiotu wiedza o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym udali się do Zakładu Karnego w Siedlcach. Młodzież pod opieką p. prof. Piotra Kowalczuka oraz p. prof. Agnieszki Strzeżysz wzięła udział w spotkaniu profilaktycznym w ramach projektu „Więzienie stracony czas”.

Rzecznik prasowy ZK w Siedlcach p. porucznik Przemysław Turyk zapoznał uczniów ze specyfiką, strukturą i zadaniami służby więziennej w Rzeczypospolitej. Przedstawił także korzyści płynące ze służby w formacji więziennej oraz zaprezentował ofertę edukacyjną Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

a 18.05.2022 I Katolickie LO

18.05.2022 I Katolickie LO

zdj. por. Przemysław Turyk

Młodzież została zapoznana z funkcjonowaniem i specyfiką zakładu karnego typu zamkniętego dla recydywistów penitenjonarnych. Uczniom przedstawiono podstawowe zasady regulujące odbywanie kary pozbawienia wolności oraz stosowania tymczasowego aresztowania.

Dziękujemy za bardzo treściwe i merytoryczne spotkanie.

mgr Piotr Kowalczuk