Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

O odpowiedzialności karnej nieletnich....

IMG 2067

 

 

10.04.2019r. odbyło się w naszym liceum spotkanie z przedstawicielem Policji. Było to spotkanie w ramach działań profilaktycznych i wychowawczych prowadzonych w szkole. Uczestniczyli w nim uczniowie klas pierwszych i drugich wraz z nauczycielami. Pani sierżant sztabowa Małgorzata Mazurek z Komendy Miejskiej w Siedlcach mówiła młodzieży o odpowiedzialności karnej osób nieletnich. Uświadamiała jakie konsekwencje niesie za sobą nieodpowiedzialne zachowanie, jak uniknąć zagrożeń. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali, był także czas na zadawanie pytań. Było to dla nas bardzo ciekawe spotkanie, za które dziękujemy Pani sierż. sztab. Małgorzacie Mazurek.

Czytaj więcej: O odpowiedzialności karnej nieletnich....

Zajęcia profilaktyczne - "Misja Małgorzata"

W dniach 13 – 16 listopada 2018r. odbywały się w naszej szkole 2-godzinne zajęcia profilaktyczne dla każdej klasy, prowadzone przez osoby z „Misji Małgorzata” - inicjatywy działającej w ramach „Caritas” Archidiecezji Warszawskiej.

Uczniowie klas I-ch i II-ch wzięli udział w zajęciach z profilaktyki ryzykownych zachowań seksualnych „Wolność czy zniewolenie – twój wybór!”. Natomiast uczniowie klas III-ch uczestniczyli w zajęciach dotyczących procederu handlu ludźmi „Twoje życie – not for sale?”

Celem zajęć było uświadomienie młodym ludziom zagrożeń wynikających z narastających zjawisk w tym temacie.

 

IMG 7857-11-21

Czytaj więcej: Zajęcia profilaktyczne - "Misja Małgorzata"

Zajęcia adaptacyjno - integracyjne w kl. 1d

W dniu 17.09.2018r. uczniowie klasy I d wraz z wychowawcą, p. Joanną Przybyłek, uczestniczyli w 3-godzinnych zajęciach adaptacyjno – integracyjnych. Zajęcia poprowadziła pani Agnieszka Strzeżysz – psycholog i pedagog.

384310F7-564E-4767-BF88-19531A09B563

Czytaj więcej: Zajęcia adaptacyjno - integracyjne w kl. 1d