Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak pokonać arachnofobię? Przedpołudnie z tarantulą

W piątek 14 września młodzież klasy III d uczestniczyła w inauguracji V Krajowej Konferencji Arachnologicznej. Konferencja odbywała się w Instytucie Biologii Wydziału Przyrodniczego UPH w Siedlcach. Jej głównym organizatorem był prof. Marek Żabka. W tym roku formuła konferencji była otwarta. W programie obok ściśle specjalistycznych wykładów dotyczących różnych zagadnień biologii pająków przewidziano dwa wykłady popularnonaukowe:

konferencja arachnologiczna 03

 

"Przędze pajęcze - biomateriał przyszłości", który wygłosił prof. Maciej Bartos i "Strategie łowieckie pająków" autorstwa prof. Marka Żabki. W trakcie konferencji odbywały się warsztaty a także można było stanąć oko w oko z żywymi pająkami. Żywe okazy, ciekawe zdjęcia różnych gatunków pająków i dużo cennych informacji o tak tajemniczej grupie zwierząt stanowiło cenną lekcję biologii. A niektórzy przełamali strach przed pająkami...

                                                                                                                      Beata Jakubik

konferencja arachnologiczna 16

 

konferencja arachnologiczna 02

konferencja arachnologiczna 08