Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Udział w Targach Edukacyjnych

Klasy 3 wzięły udział w Targach Edukacyjnych organizowanych w UW.

Dodatkowy Wielbłąd - Festiwal Nauki i Sztuki w Siedlcach

W piątek 19 października uczniowie klasy 1A i 2A wraz z nauczycielami p. Elżbietą Urban i p. Agnieszką Chromińską uczestniczyli w wykładach dr hab. Marka Kordosa, prof. UW i redaktora naczelnego miesięcznika Delta. Wykłady odbyły się w ramach XX edycji Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach. Podczas pierwszego wykładu Pan Profesor przybliżył uczniom pojęcie orientacji oraz różnego rozumienia zjawisk przyrodniczych w zależności od przyjętej orientacji. Temat drugiego „Dodatkowy wielbłąd” i treść pokazywała jak dostrzec oczyma wyobraźni czegoś, czego w zadaniu nie ma.

Czytaj więcej: Dodatkowy Wielbłąd - Festiwal Nauki i Sztuki w Siedlcach

Jak pokonać arachnofobię? Przedpołudnie z tarantulą

W piątek 14 września młodzież klasy III d uczestniczyła w inauguracji V Krajowej Konferencji Arachnologicznej. Konferencja odbywała się w Instytucie Biologii Wydziału Przyrodniczego UPH w Siedlcach. Jej głównym organizatorem był prof. Marek Żabka. W tym roku formuła konferencji była otwarta. W programie obok ściśle specjalistycznych wykładów dotyczących różnych zagadnień biologii pająków przewidziano dwa wykłady popularnonaukowe:

konferencja arachnologiczna 03

Czytaj więcej: Jak pokonać arachnofobię? Przedpołudnie z tarantulą