Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Naukowo na UPH

 Uczniowie z naszej szkoły przyjęli zaproszenie na naukowe warsztaty zorganizowane 5 marca w Instytucie Biologii na Wydziale Przyrodniczym UPH, aby spotkać się z pracownikami nauki i pogłębić swoją przyrodniczą wiedzę. Oferta edukacyjna przygotowana przez pracowników Instytutu była bardzo różnorodna i ciekawa. Zajęcia miały charakter warsztatowy i młodzież sama wykonywała ćwiczenia pod kierunkiem kadry naukowej Instytutu Biologii. Uczniowie z klasy IIb oznaczali antyoksydanty w żywności,  klasy Id zapoznawali się z techniką in vitro, a klasy Ic/e poznawali tajemnice działania ludzkiego organizmu. Licealiści pracowali samodzielnie w laboratoriach. Młodzież opuszczała Instytut zadowolona. Zajęcia okazały się bardzo ciekawe i rozwijające. Opiekunami klas podczas pobytu na UPH byli: pani Magdalena Ostas, pani Beata  Jakubik i pan Cezary Wereszko. Dzień otwarty na wydziale przyrodniczym odbył się z inicjatywy pani dr hab. Beaty Jakubik oraz Dyrekcji Instytutu Biologii.

Czytaj więcej: Naukowo na UPH

Udział w Targach Edukacyjnych

Klasy 3 wzięły udział w Targach Edukacyjnych organizowanych w UW.

Dodatkowy Wielbłąd - Festiwal Nauki i Sztuki w Siedlcach

W piątek 19 października uczniowie klasy 1A i 2A wraz z nauczycielami p. Elżbietą Urban i p. Agnieszką Chromińską uczestniczyli w wykładach dr hab. Marka Kordosa, prof. UW i redaktora naczelnego miesięcznika Delta. Wykłady odbyły się w ramach XX edycji Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach. Podczas pierwszego wykładu Pan Profesor przybliżył uczniom pojęcie orientacji oraz różnego rozumienia zjawisk przyrodniczych w zależności od przyjętej orientacji. Temat drugiego „Dodatkowy wielbłąd” i treść pokazywała jak dostrzec oczyma wyobraźni czegoś, czego w zadaniu nie ma.

Czytaj więcej: Dodatkowy Wielbłąd - Festiwal Nauki i Sztuki w Siedlcach

Jak pokonać arachnofobię? Przedpołudnie z tarantulą

W piątek 14 września młodzież klasy III d uczestniczyła w inauguracji V Krajowej Konferencji Arachnologicznej. Konferencja odbywała się w Instytucie Biologii Wydziału Przyrodniczego UPH w Siedlcach. Jej głównym organizatorem był prof. Marek Żabka. W tym roku formuła konferencji była otwarta. W programie obok ściśle specjalistycznych wykładów dotyczących różnych zagadnień biologii pająków przewidziano dwa wykłady popularnonaukowe:

konferencja arachnologiczna 03

Czytaj więcej: Jak pokonać arachnofobię? Przedpołudnie z tarantulą