Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Czy warto studiować nauki przyrodnicze?

Czy warto studiować nauki przyrodnicze? - Dzień z Wydziałem Przyrodniczym UPH w Siedlcach

malabadelekTakie pytanie zadali sobie uczniowie klasy przyrodniczej I d i skorzystali z zaproszenia Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Dnia 9 marca 2017r. (czwartek) wraz z opiekunem panią Magdaleną Ostas uczestniczyli w Dniu Otwartym na Wydziale Przyrodniczym UPH. Młodzież wzięła udział w kilku panelach edukacyjnych, między innymi oznaczała witaminę C pod kierunkiem dr Henryka Dębskiego z Katedry Botaniki i Fizjologii Roślin. W świat  bakterii, bez których można żyć wprowadziła słuchaczy dr Małgorzata Piechota z Katedry Mikrobiologii. Na zakończenie trochę praktyki - pokaz pierwszej pomocy, ratowanie życia osoby dorosłej i dziecka oraz profesjonalny pokaz defibrylacji w wykonaniu studentów Ratownictwa Medycznego pod kierunkiem dr Piotra Leszczyńskiego z Instytutu Nauk o Zdrowiu. Wizyta obfitowała również w wiele wydarzeń medialnych - uczniowie udzielili wywiadu Telewizji Wschód. Czas spędzony na uczelni minął szybko, młodzież zdobyła dużo wiedzy i umiejętności praktycznych. Inicjatorem spotkania z Wydziałem Przyrodniczym była pani dr hab. Beata Jakubik.

Czytaj więcej: Czy warto studiować nauki przyrodnicze?

"Nauka scala rodziny. Nauka łączy pokolenia. Nauka czyni człowieka wolnym!"

Motywem przewodnim XVIII Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach była dorosłość. Festiwal uzyskał pełnoletność, która często przewijała się w nazewnictwie tegorocznej edycji.

baner cr

Czytaj więcej: "Nauka scala rodziny. Nauka łączy pokolenia. Nauka czyni człowieka wolnym!"

Inauguracja XVIII Festiwalu Nauki i Sztuki

Bardzo dla naszej szkoły miłą tradycją jest, że Festiwal Nauki i Sztuki rozpoczyna się co roku właśnie w murach I KLO.

Rankiem 20 października 2016 w auli im. Ks. Karola Dębińskiego uroczyście rozpoczęto tegoroczne święto nauki i sztuki w obecności prezydenta Wojciecha Kudelskiego, władz Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, dyrekcji, nauczycieli i uczniów I KLO. Inauguracyjną sesję poprzedziło wręczenie Medali Polskiej Niezapominajki tym osobom, które przyczyniają się do popularyzowania wiedzy przyrodniczej i aktywnie działają na rzecz ochrony środowiska. Dr Ryszard Kowalski, organizator Festiwalu, przedstawił sylwetki tegorocznych laureatów, wśród których znalazły się osoby, wykonujące różne zawody, m.in.: inżynierowie, urzędnicy, pielęgniarka, a nawet społeczność małej szkoły podstawowej z Wielkopolski.

Czytaj więcej: Inauguracja XVIII Festiwalu Nauki i Sztuki