Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Festiwal Nauki i Sztuki - zajęcia laboratoryjne z chemii

Dnia 16 października 2015r. klasa IIId, pod opieką pani Joanny Przybyłek, uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemii UPH. Uczniowie korzystali z profesjonalnych pracowni chemicznych i wykonywali samodzielnie doświadczenia dotyczące otrzymywania i właściwości niektórych związków nieorganicznych.Zdobytą wiedzę praktyczną maturzyści niewątpliwie wykorzystają podczas tegorocznego egzaminu dojrzałości. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.
                                        Joanna Przybyłek
 

"Nauka scala rodziny. Nauka łączy pokolenia. Nauka czyni człowieka wolnym!"

Motywem przewodnim tegorocznego XVII Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach była podróż. W taką intelektualną podróż w poszukiwaniu technik biologii molekularnej udała się młodzież z klasy II d. Przystankiem była Katedra Biochemii i Biologii Molekularnej, Instytutu Biologii, Wydziału Przyrodniczego Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach. Odbyły się tutaj pod kierunkiem dr Huberta Sytykiewicza, zajęcia laboratoryjne na temat izolacji DNA z kleszczy i wykrywania boreliozy. Po tak dużej dawce wiedzy biochemicznej i niezwykle ciekawej interpretacji Przewodnika, młodzież z żalem opuszczała przystanek, którym był Instytut Biologii.

dr Beata Jakubik