Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Z kim, jak nie z biologami najlepiej przywitać nadchodzącą wiosnę?

19 marca klasa I d uczestniczyła w wiosennych spotkaniach  z nauką zorganizowanych w Instytucie Biologii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Młodzież wysłuchała wykładu dr hab. Cezarego Semprucha nt. „Wyścig zbrojeń w przyrodzie, czyli jak rośliny bronią się przed owadami”. Młodzi przyrodnicy z KLO brali także udział w zajęciach warsztatowych nt. „Przystosowania ptaków do lotu, ptasi GPS i inne ornitologiczne ciekawostki …”, prowadzonych przez dr hab. Artura Goławskiego.  Na zajęciach młodzież poznała  przystosowania morfologiczne, anatomiczne i fizjologiczne ptaków do lotu, dowiedziała się  o orientacji tych zwierząt w terenie, szlakach wędrówek, ptasich rekordach. Po części teoretycznej odbyła się krótka terenówka po siedleckim parku, poświęcona obserwacjom ptaków i  rozpoznawaniu gatunków.  Była możliwość podyskutowania z ornitologiem, który podobnie jak ptaki odbywa fascynujące podróże i chętnie opowiadał o swoich przyrodniczych obserwacjach.

Opiekunami grupy były panie Małgorzata Goławska i Beata Jakubik.

DSC 0011

 

Czytaj więcej: Z kim, jak nie z biologami najlepiej przywitać nadchodzącą wiosnę?

Nowe, zielone horyzonty chemii

Dnia 20.03.2015r. uczniowie klasy IId wraz z nauczycielem chemii
panią Joanna Przybyłek
uczestniczyli w konferencji popularnonaukowej:

,,Nowe, zielone horyzonty chemii" 

organizowanej przez Siedlecki Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego.
Wykłady dotyczyły chemii zdrowia, urody,żywności i środowiska naturalnego.
 
20150320 133820
 

Zajęcia na UPH na Wydziale Gleboznawstwa

W ramach współpracy z UPH w Siedlcach nasi uczniowie z klasy IIA uczestniczyli w zajęciach z gleboznawstwa. Rok 2015 jest  międzynarodowym rokiem gleb.

DSCN1490

Czytaj więcej: Zajęcia na UPH na Wydziale Gleboznawstwa

Zakochaj się w nauce!

Zakochaj się w nauce!

Naukowe spotkania w Instytucie Biologii

Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach

 

Młodzież z klasy II d uczestniczyła 12 lutego w Naukowych Walentynkach zorganizowanych w Instytucie Biologii na Wydziale Przyrodniczym UPH.

Uczniowie spotkali się z pracownikami nauki aby poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą.

1 043

 

Czytaj więcej: Zakochaj się w nauce!

Zajęcia otwarte na UPH - Weihnachten in den deutschprachigen Ländern.

uph weinacht 1 

 21 listopada 2014 roku odbyły się zajęcia otwarte z języka niemieckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Tym razem na temat Weihnachten in den deutschprachigen Ländern. Lekcję wspólnie z dr. Rafałem Kozakiem przeprowadziły 2 studentki III roku sp. germanistyka. W zajęciach wzięło udział kilkunastu uczniów kl 2b wraz z p. Małgorzatą Goławską - nauczycielem języka niemieckiego.

Czytaj więcej: Zajęcia otwarte na UPH - Weihnachten in den deutschprachigen Ländern.