Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Festiwal Nauki i Sztuki - Zobacz własne DNA

Zobacz własne DNA

 
  W ramach XV Festiwalu Nauki i Sztuki odbywały się zajęcia laboratoryjne dla uczniów zainteresowanych biologią molekularną. Z tej propozycji skorzystała nasza szkoła w ramach współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.
Grupa 15 osób z klasy II d (przyrodniczej) uczestniczyła 17 października 2013 roku w ćwiczeniach laboratoryjnych z biologii molekularnej prowadzonych przez dr Huberta Sytykiewicza z Katedry Biochemii i Biologii Molekularnej Wydziału Przyrodniczego UPH. Przez ponad trzy godziny uczniowie pracowali w profesjonalnej pracowni biochemicznej, posługiwali się specjalistycznym sprzętem i odczynnikami chemicznymi. Była to niezwykła „przygoda molekularna”, która, być może,  zadecyduje o wyborze kierunku przyszłych studiów,  a niektórych tylko utwierdzi w już podjętym wyborze własnej drogi zawodowej.

Opiekunem grupy „biologów molekularnych” z naszej szkoły była dr hab.Beata Jakubik

 

Festiwal Nauki i Sztuki - Myśląc Ojczyzna

W ramach współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach w naszej szkole odbyła się 18 października 2013 roku, jedna z  sesji naukowych w ramach XV Festiwalu Nauki i Sztuki. W ubiegłym roku XIV Festiwal rozpoczął się właśnie w naszej szkole, a program inaugurujący przygotowali nauczyciele i uczniowie.
Tegoroczny, jubileuszowy festiwal odbył się pod hasłem ”Nauka scala rodziny. Nauka łączy pokolenia. Nauka czyni człowieka wolnym”.
Temat przewodni sesji w I KLO brzmiał „Myśląc Ojczyzna…” – 150. rocznica powstania styczniowego. Spotkanie  rozpoczął Dyrektor Szkoły, ks. mgr lic. Jacek Stanisław Świątek oraz organizator Festiwalu, dr Ryszard Kowalski z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.
Program obejmował:
- wykład ks. dra Grzegorza Stolarskiego Czym jest naród?
-  prezentację  artystyczną  przygotowaną  przez uczniów pod kierunkiem   mgr Joanny
   Cymerman i  mgr Wojciecha Miszczaka zatytułowaną  „Myśląc Ojczyzna”
-   wykład mgr Agnieszki Wierzbickiej Pojęcie narodu w opinii romantyków i pozytywistów
W holu  szkoły można było obejrzeć wystawę poświęconą 150. rocznicy powstania styczniowego oraz zapoznać się z bogatą ofertą bibliograficzną na temat powstania styczniowego przygotowaną przez Bibliotekę Pedagogiczną w Siedlcach
Koordynatorem tej sesji była  mgr Agnieszka Wierzbicka.