Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Jak zostac bogatym?” Webinarium dla uczniów Klasy akademickiej 2 ce

Niestety koronawiurs przeszkodził nam w zorganizowaniu Konferencji Naukowej pod patronatem SGH. Choć było już wszystko dopięte, łącznie z tematem, prelegentami i konferansjerami, nie mogliśmy zrealizować naszych planów. Uczelnia zaproponowała nam Webinarium on-line. Wydarzenie odbyło się 22.05. w godzinach popołudniowych. Rozsiedliśmy się w wygodnych fotelach w naszych pokojach i uruchomiliśmy aplikacje.

Temat Webinarium oscylował wokół pytania "Jak zostać bogatym?".

1

Spotkanie on-line rozpoczęła pani Dorota Popowska, Dyrektor ds. współpracy SGH z Klasami akademickimi. 

2 

Prelegentem Webinarium był pan Bartosz Majewski, Dyrektor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii i pracownik naukowy SGH. Pan Bartosz Majewski nadawał do nas z Pałacu Prezydenckiego, w którym tego dnia miał ważne spotkania biznesowe.

3

Nasz prelegent omówił piramidę finansową:

1. zarządzanie budżetem domowym

2. posiadanie rezerwy budżetowej

3. oszczędzanie na cel

4. bycie rentierem. 

Następnie prowadzący tłumaczył, że oszczędzaniem nie jest rozsądnym wydawaniem pieniędzy, ani rezygnacją z kupowania. Oszczędzanie to ochrona posiadanego majątku przed spadkiem jego wartości i fizyczną stratą bogactwa. Pan Bartosz Majewski omówił formy oszczędzania, inwestowania i spekulacji. Wspomniał o ryzyku inwestowania. 

 

5

8

7

 

Nasi uczniowie i nauczyciele brali czynny udział w zadaniach proponowanych przez prowadzącego.

10 

 

9 11

 

11 ja

12 17

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w wydarzeniu. Usłyszane treści z pewnością zainspirują nas do działania i pomogą w bogaceniu się. 

 

„Nie trzeba dużo zarabiać, żeby móc oszczędzać pieniądze”.

„Każdy może być bogaty, jeśli tylko będzie cierpliwy i skorzysta z procentu składanego”.

 

 

Organizatorem wydarzenia była pani Anna Zalewska, nauczyciel języka angielskiego i koordynator ds. współpracy Klasy akademickiej z SGH.