Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Czy uczniowie I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego są oszczędni?

 

 

12 grudnia 2017 roku w auli I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny odbyła się Konferencja Naukowa pod tytułem Młodzi oszczędni, której celem było rozwijanie inteligencji finansowej wśród młodych ludzi.

 

 

Była to druga Konferencja organizowana w ramach współpracy Klas akademickich ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście i uczniowie I KLO. Pierwszym prelegentem był pan magister Krzysztofa Rek, wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, który mówił o oszczędzaniu i inwestowaniu. W wystąpieniu pod tytułem Piramidy finansowe sprawdzonym sposobem na oszustwo pan mgr Bartłomiej Suchodolski, asystent na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Prawnych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, udzielił kilku cennych wskazówek, jak należy uchronić się przed nieuczciwymi praktykami. Ostatnim prelegentem była pani mgr Anna Chromik, nauczyciel przedsiębiorczości w I KLO, która opowiedziała o najbogatszych Polakach i ich drodze do sukcesu. Druga część Konferencji była poświęcona wystąpieniom uczniów I KLO. Tematyka prezentacji oscylowała wokół tematu oszczędzania. Uczniowie wykazali się duża kreatywnością, nie zabrakło autorskich filmików, ankiet przeprowadzonych wśród uczniów, a także dyskusji. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczestników, którzy z chęcią odpowiadali na pytania i z zaangażowaniem brali udział w proponowanych  zadaniach. Konferencja została zorganizowana przez panią mgr Annę Zalewską, nauczyciela angielskiego i koordynatora do spraw współpracy Klas akademickich z SGH i panią mgr Renatę Kosieradzką, nauczyciela przedsiębiorczości w I KLO.

 

3