Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Projekt edukacyjny "Łączka i inne miejsca poszukiwań"

Udział uczniów klas humanistycznych

w projekcie edukacyjnym "Łączka i inne miejsca poszukiwań"

 

Celem projektu przygotowanego przez Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN im. J. Kurtyki w Warszawie, a realizowanego przez pracowników Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN oraz Centrum Edukacyjnego jest zaprezentowanie procesu poszukiwań nieznanych miejsc pochówków ofiar reżimów totalitarnych, wspieranie wychowania patriotycznego, kształtowanie postaw szacunku wobec ofiar systemu komunistycznego, rozbudzanie ciekawości badawczej, poznawanie warsztatu pracy historyków, archiwistów, genetyków i archeologów.

Projekt ma charakter regionalny, do udziału w projekcie zgłosiło się 20 szkół z Warszawy i Mazowsza. Każda z grup projektowych liczy od 6 do 8 osób.

Czas realizacji: październik 2017 – kwiecień 2018.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu w Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia, przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.

Z I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach w projekcie udział biorą uczennice klasy II b: Helena Anusiewicz, Julia Tomkiel, Weronika Głuchowska, Ola Myrcha, Joanna Chęcińska oraz uczniowie klasy I b: Maciej Szcześniak, Marcin Kędziora i Maksymilian Sobotko. Opiekunem uczniów jest pani mgr Joanna Cymerman.