Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Złota jesień dla Katolika! Sztafeta chłopców 7x1000 I KLO w Siedlcach Mistrzami Mazowsza!!!

Przypomnijmy, że dn.12.X.2020 po wygraniu Regionalnej Licealiady sztafeta chłopców 7x1000m awansowała do finału „XXIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych” i był to ogromny sukces naszych uczniów. Z wielkimi nadziejami jechaliśmy na finał. W finale Mazowsza, który odbył się dn. 19.10.20 r. w Siedlcach ponownie okazaliśmy się bezkonkurencyjni. Hura! Brawo! Super! Radość chłopców była ogromna, a uśmiechy nie znikały przez długi czas. Mistrzostwo Mazowsza w Sztafetowych Biegach Przełajowych to największy sukces sportowy w historii szkoły w rywalizacji Szkół Ponadpodstawowych. Chłopcy wygrywając Mazowsze awansowali do finału Mistrzostw Polski. Gratulujemy raz jeszcze, czekamy na więcej!

0c Mateusz Leszczyński 1

(wykonanie: ks. Radosław Piotrowski)

 

Podsumowując, był to najlepszy sezon w wykonaniu naszych lekkoatletów. W czterech imprezach lekkoatletycznych o zasięgu regionalnym nasi sportowcy osiągali najwyższe sukcesy wygrywając prawie wszystko! Była to prawdziwa złota jesień dla Katolika :)

Czytaj więcej: Złota jesień dla Katolika! Sztafeta chłopców 7x1000 I KLO w Siedlcach Mistrzami Mazowsza!!!

Wygrana chłopców i III miejsce dziewcząt w Międzypowiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

0b Brązowe medalistki regionu siedleckiego w sztafetowych biegach przełajowych

 (wykonanie: ks. Radosław Piotrowski)

 

Dnia 12.X.2020 nad siedleckim zalewem Muchawka odbyły się SBP Szkół Ponadpodstawowych 7x1000. I KLO Siedlce do rywalizacji zgłosiło reprezentacje dziewcząt i chłopców. Pierwsze wystartowały dziewczyny, które po nerwowych momentach w biegu zajęły 3 miejsce. Radość była ogromna, zwłaszcza, że to pierwszy taki sukces naszego liceum w rywalizacji dziewcząt! Następnie do rywalizacji przystąpili chłopcy. Już po pierwszej zmianie zarysowała się przewaga naszej sztafety, która w kolejnych zmianach powiększała tylko przewagę. Nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna i wygrała z ogromną przewagą. Powtórzyliśmy w ten sposób wynik z poprzedniego sezonu. Wygrana dała przepustkę do finału Mistrzostw Mazowsza.

Czytaj więcej: Wygrana chłopców i III miejsce dziewcząt w Międzypowiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w...

Trzy zwycięstwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Dnia 30 września nad siedleckim zalewem Muchawka odbyły się IBP Szkół Ponadpodstawowych i Ponadgimnazjalnych Miasta Siedlce. Nasi uczniowie zajęli w Siedlcach wysokie miejsca deklasując rywali. Na cztery kategorie wiekowe wygrywamy trzy!

1

Czytaj więcej: Trzy zwycięstwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Szkolna Liga Lekkoatletyczna

Dnia 25 września na stadionie lekkoatletycznym przy ul. B. Prusa odbył się pierwszy rzut Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej zaliczanej do Współzawodnictwa Sportowego Szkół Ponadpodstawowych. Zawody te rozpoczynają ciąg imprez lekkoatletycznych zaplanowanych na jesień. Udział w tej imprezie wzięły wszystkich reprezentacje szkół średnich z miasta Siedlce. Udział w zawodach wzięła także reprezentacja I KLO Siedlce osiągając bardzo dobre wyniki, wygrywając min. cztery konkurencje. Pozostali mogli nam tylko pozazdrościć :)

 1a

Czytaj więcej: Szkolna Liga Lekkoatletyczna

Pracowite miesiące Martyny Dołęgi

dołęga 5

 

W ostatnich dwóch miesiącach uczennica naszej szkoły Martyna Dołęga startowała w wielu zawodach w podnoszeniu ciężarów, zajmując bardzo wysokie lokaty, głównie pierwsze miejsca :) Przypomnijmy, że Martyna trenuje podnoszenie ciężarów od ponad dwóch lat pod okiem swojego taty wielokrotnego Mistrza Świata i jest członkiem kadry narodowej. Jest zawodniczką siedleckiego klubu WLKS SIEDLCE-NOWE IGANIE.

 

Osiągnięcia;

1 miejsce w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego.

1 miejsce w Turnieju im. J. Hawrylewicza

1 miejsce na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w Zamościu.

2 miejsce na Turnieju im. E. Bryzka bijąc tam Rekordy Polski!!!

8 miejsce w Turnieju Nadziei Olimpijskiej w Raszynie.

1 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski II Ligii (zawodnicy klubu WLKS SIEDLCE NOWE IGANIE zajęli 1 miejsce, przy czym Martyna została liderką, ustanawiając najlepszy wynik w klubie bijąc po raz kolejny Rekordy Polski).

Obecnie Martyna przygotowuje się do Mistrzostw Polski U15, które odbędą się w Nowym Tomyślu!

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

mgr Artur Chmielak

 

Czytaj więcej: Pracowite miesiące Martyny Dołęgi