Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Siła jest kobietą, czyli o jednej z najsilniejszych kobiet w Polsce :)

a

Uczennica naszej szkoły Martyna Dołęga odebrała nagrodę ,,sportowca roku 2021’’ w plebiscycie organizowanym przez portal ,,Sport Siedlce’’, w którym głos mógł oddać każdy czytelnik. Martyna swoim koncie ma już pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski, drugie na Mistrzostwach Europy, a na Świecie jest trzecia. Sport, który stał się jej największą pasją, jest też największą siłą Martyny.

Martyna pierwsze zawody zaliczyła niespełna rok od rozpoczęcia treningów. Przypomnijmy; w 2019 roku zdobyła I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorek. W tym samym roku udało się jej też wystąpić w Pucharze Unii Europejskiej U15 organizowanym w Irlandii, gdzie zdobyła złoty medal oraz reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorek w Izraelu zajmując V miejsce. Jak sama przyznaje ,,do sukcesu nie ma żadnej windy, trzeba iść po schodach’’ z największą determinacją i bagażem wyrzeczeń. A ta ciężka praca przyniosła m.in. efekty w postaci III miejsca na Mistrzostwach Świata w Arabii Saudyjskiej w 2021 czy II miejsce na Mistrzostwach Europy w Ciechanowie w 2021 r.

Sport daje jej siłę, a do działania napędzają ją bliscy, rodzina oraz kibice. Gdy odbierała nagrodę za osiągnięcia zdobyte w 2021 roku dziękowała czytelnikom, fanom i najbliższym. Przyznała wówczas: (...) jestem zaskoczona i jest mi bardzo miło, że ktoś docenia moją pracę. To napędza mnie do pracy’’

Martyna to nie tylko świetny i profesjonalny sportowiec, ale także super koleżanka, miła i uśmiechnięta uczennica, pozytywna postać Naszej Szkoły. Martyna trzymamy kciuki za dalsze sukcesy (a do kolekcji brak Ci już tylko medalu olimpijskiego :p )

p. Marta Dołęga, mgr Artur Chmielak

b

c

d

e