Wiktoria Stasiuk 4. na Mistrzostwach Polski...

stasiuk 1W niedzielę 10 kwietnia w Bielsku-Białej zorganizowane zostały przez PZLA 20 Mistrzostwa Polski w Anglosaskich Biegach Górskich. Wiktoria Stasiuk uczennica 3i wywalczyła 4 miejsce w kraju w kategorii U20, pokonując dystans 6,2km w 33:14min. Wiktoria w tym roku szkolnym kończy edukację w naszym liceum. Żegnając bardzo dobrego sportowca, który zawsze godnie reprezentował naszą szkołę, życzymy jej dalszych sukcesów w dorosłym życiu. Będziemy kibicować i trzymać kciuki…

mgr Artur Chmielak

Zuzanna Karpowicz na podium

Uczennica Naszego Liceum Zuzanna Karpowicz uczennica klasy 3 CE to kolejny sportowiec z zamiłowaniem do podnoszenia ciężarów. Regularne treningi zaczęła dopiero od kilku miesięcy a już na swoim koncie ma sukcesy. Zuzanna dwukrotnie w tym miesiącu startowała w Mistrzostwach w podnoszeniu ciężarów. Reprezentuje Klub Sportowy WLKS Siedlce-Nowe Iganie oraz naszą szkołę KLO Siedlce :) .

1a

5 marca na hali WLKS-u w Siedlcach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Siedleckiego w Podnoszeniu Ciężarów. We współzawodnictwie juniorek do lat 20 Zuza zajęła 2 miejsce w kat. 64kg z wynikiem 72kg w dwuboju.

Natomiast 19 marca, w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego U-23, w których zajęła 4 miejsce w kat. 64kg, z wynikiem 77kg w dwuboju. Dodajmy, że klub WLKS Siedlce wywalczył pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Siła jest kobietą, czyli o jednej z najsilniejszych kobiet w Polsce :)

a

Uczennica naszej szkoły Martyna Dołęga odebrała nagrodę ,,sportowca roku 2021’’ w plebiscycie organizowanym przez portal ,,Sport Siedlce’’, w którym głos mógł oddać każdy czytelnik. Martyna swoim koncie ma już pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski, drugie na Mistrzostwach Europy, a na Świecie jest trzecia. Sport, który stał się jej największą pasją, jest też największą siłą Martyny.

Martyna pierwsze zawody zaliczyła niespełna rok od rozpoczęcia treningów. Przypomnijmy; w 2019 roku zdobyła I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorek. W tym samym roku udało się jej też wystąpić w Pucharze Unii Europejskiej U15 organizowanym w Irlandii, gdzie zdobyła złoty medal oraz reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorek w Izraelu zajmując V miejsce. Jak sama przyznaje ,,do sukcesu nie ma żadnej windy, trzeba iść po schodach’’ z największą determinacją i bagażem wyrzeczeń. A ta ciężka praca przyniosła m.in. efekty w postaci III miejsca na Mistrzostwach Świata w Arabii Saudyjskiej w 2021 czy II miejsce na Mistrzostwach Europy w Ciechanowie w 2021 r.

III miejsce Zuzanny Szymańskiej w Pradze!

1

Uczennica klasy 1AE po raz kolejny stanęła na podium.

19 lutego w czeskiej Pradze odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Fullcontact (Fullcontact Karate Prague Open 2022 – Praga Czeska). W zawodach wzięło udział około 350 zawodników z ponad 20 krajów. W zawodach tych wzięła udział Nasza uczennica, „waleczna” Zuzanna Szymańska, która ostatecznie zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii co jest bardzo dobrym wynikiem. Kibicujemy Zuzannie i życzymy sukcesów.

Wiktoria i Miłosz wygrywają bieg Niepodległości 11 listopada 2021

W czwartek 11 listopada pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce oraz Podlaskiego Społecznego Komitetu Obchodów Świąt Narodowych odbywały się biegi uliczne z okazji Święta Niepodległości a głównym organizatorem biegów był Siedlecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Biegi miały miejsce na terenie Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, ul. Jana Pawła II 6. Biegacze mogli rywalizować w kilkunastu kategoriach wiekowych. Pomimo niesprzyjającej aury na starcie pojawiło się wielu chętnych a wśród nich także nasi uczniowie wygrywając poszczególne kategorie.

wiktoria 1 1

Wiktoria Stasiuk wygrywa w kategorii "OPEN" wśród kobiet na dystansie 3000m a jej młodsza koleżanka Wiktoria Rucińska w tym samym biegu zajmuje miejsce  trzecie.