Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sukces w konkursie "Pejzaż leśny"

Nasza uczennica Anna Charuta z klasy 3c zajęła I miejsce w konkursie plastycznym pt. „Pejzaż leśny” organizowanym przez Nadleśnictwo Siedlce. Gratulujemy!

pejzaż lesny

Anna Charuta

Czytaj więcej: Sukces w konkursie "Pejzaż leśny"

SUKCES ANNY I IDY

W kategorii PLASTYKA w XXVI Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej oceniono 77 prac z 16 przedszkoli oraz 86 prac z 21 szkół i innych placówek oświatowo-wychowawczych. Komisja w składzie: Sylwia Wasiuk, Kamil Antolak, Andrzej Ruciński postanowiła przyznać:

W KATEGORII „SZKOŁY PONADPODSTAWOWE”:

ania

I miejsce – Anna Charuta - I Katolickie Liceum Ogólnokształcące

ida

II miejsce – Ida Jastrzębska-Pypowska - I Katolickie Liceum Ogólnokształcące

Czytaj więcej: SUKCES ANNY I IDY

Wyniki XX edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego ,,Inne Spojrzenie"

Co roku, na konkurs napływa kilka tysięcy prac, będących artystyczną realizacją tematu przewodniego. XX edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego ,,Inne Spojrzenie" była realizowana pod hasłem : ,,Moja przestrzeń- moja wolność". Najważniejszym sukcesem projektu jest zaangażowanie młodych , zdolnych ludzi , pochodzących z różnych środowisk i kręgów kulturowych do twórczej refleksji nad otaczającym ich światem i dialogu o wspólnych wartościach.

 

Wyróżnione uczennice z naszej szkoły - w 2022 roku:

 

Ida Jastrzębska- Pypowska oraz Anna Charuta z klasy III.

Czytaj więcej: Wyniki XX edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego ,,Inne Spojrzenie"

Festiwal kolęd i pastorałek "Moje Betlejem"

W poniedziałek 10 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach odbyły się przesłuchania konkursowe II Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Moje Betlejem". Festiwal organizowany jest z myślą o uczniach siedleckich szkół podstawowych i szkół średnich. W kategorii – szkoły ponadgimnazjalne Jakub Soszyński, uczeń klasy II c zajął III miejsce. Kuba zaśpiewał „Kołysankę Józefa”, której muzykę skomponował Bard Millard, a polskie słowa napisał Piotr Nazaruk. Gabriela Woźnica z klasy 2 b otrzymała wyróżnienie za wykonanie „Szarej kolędy”, autorstwa Wojciecha Młynarskiego i Krzysztofa Komedy. W konkursie brała również udział debiutantka Magdalena Skibniewska, pierwszoklasistka, która zaśpiewała piosenkę bożonarodzeniową pt. "Dziękuję". Jej autorami są młodzi przyjaciele Madzi: Maria Kicińska (tekst), Piotr Kryński(muzyka). 

Koncert laureatów i osób wyróżnionych odbędzie się 12 stycznia 2022 o godzinie 18.00       w Sali „Podlasie” MOK w Siedlcach.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!a6a7691010df3c6d9187718cf56f1a88e95c5ded

Czytaj więcej: Festiwal kolęd i pastorałek "Moje Betlejem"

Ogólnopolski Konkurs Piosenki DEBIUT

Nasi uczniowie: Gabriela Woźnica z klasy II b, Nina Misiejuk z klasy II c, Paulina Tymińska z klasy III i oraz Jakub Soszyński z klasy II c wzięli udział w X Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci i Młodzieży DEBIUTktóry odbyłsię 15 października 2021 r. w Sali „Podlasie” MOK w Siedlcach. W przesłuchaniach wzięło udział ponad stu wykonawców z rożnych zakątków naszego kraju. Trzyosobowa komisja artystyczna składała się ze wspaniałych, znanych muzyków: Ewy Urygi, Moniki UrlikChristiana Broniarza. Artyści z naszego liceum zaprezentowali się bardzo dobrze, pokazali swoje piękne głosy, możliwości wokalne, muzykalność, indywidualność artystyczną. Paulina i Nina zaśpiewały w duecie piosenkę z repertuaru Krystyny Prońko pt. ”Jesteś lekiem na całe zło”, Gabrysia wykonała utwór: „Szukaj mnie” z repertuaru Edyty Geppert, a Kuba zaprezentował hit z musicalu Metro: „A ja nie”.77b665cf4cdcd54a72422959a3e6cc68cc4a5083

Czytaj więcej: Ogólnopolski Konkurs Piosenki DEBIUT

Więcej artykułów…

  1. Paulina&Hosanna Festival