Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szymon Cydejko z brązowym medalem Mistrzostw Polski!

16 lutego w Toruniu zakończyły się HMP w LA U18 i U20 organizowane przez PZLA. W mistrzostwach tych dla przypomnienia udział wzięła trójka naszych uczniów Julia Księżopolska, Szymon Cydejko i Łukasz Żuk.

cydejko

Najlepszy wynik osiągnął Szymon Cydejko, który startował w kategorii U18 na dystansie 600m. Szymon rozpoczął start na mistrzostwach od wygrania swojego biegu eliminacyjnego, co dawało mu bezpośredni awans do finału a czas, jaki osiągnął 1.23,08 dawał duże szanse na bardzo dobry wynik w finale. W finale Szymon biegnie bardzo mądrze taktycznie i zajmuje trzecie miejsce, co jest jego największym osiągnięciem – gratulujemy.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się także Julia, która awansowała do finału w biegu na dystansie 800m w U20. W finale mimo dzielnej postawy Julia zajmuje 6 miejsce, jako jedna z najmłodszych w stawce, co i tak jest super wynikiem.

O dużym za to pechu może mówić Łukasz, który startował w biegu na 800m w U20. W swoim biegu eliminacyjnym został popchnięty przez innego zawodnika i upadł. Strat na tym poziomie nie dało się już odrobić, co skutkowało brakiem awansu do finału, na który Łukasz liczył i miał realne szanse.

Gratulujemy całej trójce naszych sportowców, życzymy dalszych sukcesów i bicia swoich rekordów.

mgr Artur Chmielak

 cydejko 1