Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Włoski Rejs Siedleckich Licealistek

Dnia 22/03 br. stu najlepszych uczniów z całej Polski wzięło udział w II Etapie Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego, którego organizatorem już od trzynastu lat jest Uniwersytet Łódzki.

Nasze miasto reprezentowały trzy szkoły: Królówka, Prus i Katolik.
My uczestniczyliśmy w konkursie, ale mamy nadzieję, że nasi młodsi koledzy będą już mogli uczestniczyć w olimpiadzie, gdyż jak dowiedzieliśmy się, prace w tym kierunku są już bardzo zaawansowane. A jak odebrałyśmy to wydarzenie?

 

Zosia z I LO: „Po raz pierwszy brałam udział w tak dużym konkursie, poza siedleckimi szkołami. Słowa witających nas wykładowców – organizatorów dodały nam otuchy i doceniły naszą dotychczasową pracę. Atmosfera byłą bardzo przyjazna i z chęcią wrócę tam za rok”.

Wiktoria z IKLO: „Z chwilą usłyszenia języka włoskiego zniknął wszelki stres. Poczułam się studentką w tej wielkiej auli, wśród innych uczestników. Słowa jednego z organizatorów p. Ilaria Coli wprowadziły mnie w prawdziwie włoskie klimaty. Konkurs ten nie był dla mnie tylko rywalizacją, ale również niezwykłym doświadczeniem, które zapamiętam do końca życia”.

Gosia z II LO: „ Bardzo się cieszę, że byłam tu już po raz drugi. Jestem zadowolona, że miałam okazję porozmawiać po włosku z uczniami z innych szkół”.

Cieszymy się, że Uniwersytet Łódzki daje nam możliwość spróbowania swoich sił w konkursie takim jak ten. Przecież uczniowie z całej Polski przyjechali tutaj, a połączyło nas wspólne zamiłowanie do l’Italiano.

Uniwersytet zadbał nie tylko o rozwój uczestników konkursu, ale także o ich opiekunów, bo kiedy my prowadziliśmy walkę z arkuszami, nasi nauczyciele p. Agnieszka Dołęga i p. Marian Soćko uczestniczyli w warsztatach metodycznych.

Konkurs stał się także kolejną okazją do integracji naszych szkół, gdyż podróż do Łodzi jest jak prawdziwy rejs, podczas którego cała jego załoga ma możliwość lepiej się poznać, nawiązać więzi oraz wymienić się doświadczeniami. Jadąc w tamtym kierunku każdy miał w uszach słuchawki, ale nastąpiło przełamanie lodów i w drodze powrotnej uwolniliśmy swoje języki jak prawdziwi Włosi.

Jesteśmy wdzięczni naszym szkołom, które nie tylko zapewniają nam możliwość nauki tego
pięknego języka, ale również umożliwiły nam udział w tym wydarzeniu.
Zofia Bocianowska, Małgorzata Tokarska i Wiktoria Staręga

IMG 20190322 113755

IMG 20190322 115136

IMG 20190322 120000