Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nagroda specjalna dla Katarzyny Szczuka

4 kwietnia 2018r nastąpiło podsumowanie etapu okręgowego konkursu ORZEŁ BIAŁY - NASZA DUMA organizowanego przez Kancelarię Senatu RP oraz senatorów. Partnerami konkursu były kuratoria oświaty poszczególnych województw.

Nagrodę specjalną z naszej szkoły otrzymała Katarzyna Szczuka z kl IIIA.

kasiaszczuka

Konkurs miał na celu: rozwijanie zainteresowania znaczeniem polskich symboli narodowych wśród dzieci i młodzieży, popularyzację wiedzy i świadomości o godle jako jednym z najważniejszych symboli państwa polskiego od zarania dziejów do czasów współczesnych, propagowanie symbolu orła podczas wydarzeń patriotycznych, motywowanie uczniów do rozwijania pasji historycznych i artystycznych, rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży w zakresie technik sztuki plastycznej.


Tematem pracy konkursowej było godło z orłem symbolizujące wszystkie okresy trwania państwowości polskiej, używane od czasów Mieszka I do współczesności. Prace mogły przedstawiać artystyczne wizje autorów z zachowaniem szacunku dla godła państwowego.

Komisja oceniała prace według kryteriów: zgodność pracy z tematem konkursu, oryginalność /kreatywność , walory artystyczne - kompozycja, kolorystyka, technika wykonania.