Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Olimpiady z wiedzy o społeczeństwie

Udział uczniów w olimpiadach z wiedzy o społeczeństwie

 

W bieżącym roku szkolnym uczniowie I KLO wzięli udział w czterech olimpiadach z trzech różnych dziedzin przedmiotu Wiedza o Społeczeństwie. Opiekunem uczniów był pan prof. Piotr Kowalczuk.

 

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawie

 

„Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawie” to pierwszy nowatorski pomysł II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Toniego Halika w Ostrołęce realizowany w skali kraju. Jej celem jest podniesienie świadomości prawnej dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw szacunku dla prawa oraz propagowanie kultury prawnej. Obejmuje ona szeroko pojmowaną problematykę dotyczącą państwa, prawa, ustroju demokratycznego, instytucji międzynarodowych, takich jak Unia Europejska. Do etapu okręgowego XIX edycji konkursu zakwalifikował się uczeń klasy 3A, Jarosław Bieliński, który tak relacjonuje to wydarzenie:

Czytaj więcej: Olimpiady z wiedzy o społeczeństwie

Konkurs Wiedzy o Historii Diecezji Siedleckiej

12 kwietnia w naszej szkole miał miejsce Finał Konkursu Wiedzy o Historii Diecezji Siedleckiej. Przed południem w auli naszej szkoły uczestnicy finału diecezjalnego napisali test. Następnie komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. 

Z naszej szkoły udział wzięli Wiktoria Oleksiuk z kl. 3b oraz Maciej Szcześniak i Maksymilian Sobotko z kl. 1b.

bf049e54ab2187fbabd678cf16d60974 

Czytaj więcej: Konkurs Wiedzy o Historii Diecezji Siedleckiej

Wyniki konkursu Alfik Matematyczny

Emilka

 

 

 

 

W konkursie Alfik Matematyczny uczestniczyło 32 uczniów naszej szkoły. Konkurs odbył się 22 listopada 2018r. Uczennica klasy IIIB Emilia Łęczycka uzyskała najlepszy wynik w szkole i otrzymała dyplom za wynik dobry - zdobyła 78% wszystkich możliwych punktów do uzyskania.

Podwójne zwycięstwo!!!

Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w VI Siedleckim Teście Historycznym. Konkurs jest organizowany przez IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego i Stowarzyszenie ,,Żółkiewszczacy”, tematem tegorocznych zmagań była „Droga Polaków do Niepodległości 1768-1918”.

testhist

Czytaj więcej: Podwójne zwycięstwo!!!

Jesteśmy w etapie regionalnym 47 Olimpiady Biologicznej

Dnia 7 października 2017 r. odbył się etap szkolny 47 Olimpiady Biologicznej. Organizatorem olimpiady jest Komitet Główny Olimpiady Biologicznej przy Zarządzie Głównym Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Kopernika w Warszawie (www.olimpbiol.uw.edu.pl     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

Czytaj więcej: Jesteśmy w etapie regionalnym 47 Olimpiady Biologicznej