Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Koncert Gwiazd w ZSP nr 2 w Siedlcach i sukces w Międzyszkolnej Kopernikańskiej Grze Miejskiej

W 2023 roku przypada 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, wybitnego polskiego astronoma. To patron Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach.

Dla upamiętnienia postaci i dokonań wielkiego astronoma odbyły się w „Ekonomiku” konkursy: plastyczny i kulinarny oraz Międzyszkolna Kopernikańska Gra Miejska, w której wzięli udział reprezentanci Naszej Szkoły z klasy 2a: Zuzanna Szymańska, Dawid Jezierski i Gabriel Bujak. Uczniowie z I KLO wywalczyli III miejsce i wraz z opiekunem panią prof. Magdalena Ostas
i Dyrektorem ks. prof. Jackiem Świątkiem otrzymali zaproszenie na wyjątkowy  „Koncert Gwiazd" zorganizowany pod patronatem Prezydenta Miasta w dniu 25 maja 2023 roku w ZSP nr 2.

Była to wyjątkowa uroczystość, na którą przybyli przedstawiciele miejskich władz, samorządu, wojska i policji oraz kultury i duchowieństwa. Gratulujemy naszym uczniom sukcesu i dziękujemy ZSP nr 2 na czele z Panią Dyrektor Jolantą Duk za możliwość wzięcia udziału we wspaniale zorganizowanej uroczystości.

349669163 1309858989742795 4579575657725200338 n

Czytaj więcej: Koncert Gwiazd w ZSP nr 2 w Siedlcach i sukces w Międzyszkolnej Kopernikańskiej Grze Miejskiej

Wyróżnienia dla najlepszych finalistów Olimpiady Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego

Belweder 11 maja 6Podczas obchodów Jubileuszu 100-lecia Instytutu Józefa Piłsudskiego 11 maja 2023 r. w Belwederze wyróżnieni zostali najlepsi uczestnicy I części zawodów finałowych, a wśród nich uczeń naszej szkoły Kacper Kowalczyk.

Uroczystości rozpoczęły się złożeniem kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, następnie w Pałacu Belwederskim Prezydenta RP odbyła się gala jubileuszowa. Głos zabrali przedstawiciele Instytutów J. Piłsudskiego z Warszawy, Nowego Jorku i Londynu.

Prof. dr hab. Grzegorz Nowik, przewodniczący Olimpiady Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego wręczył nagrody 11 uczniom, którzy uzyskali ocenę celującą za wypracowanie napisane w ramach etapu finałowego Olimpiady, podkreślił ich ogromne zaangażowanie i wybitną znajomość historii. Podziękował również nauczycielom przygotowującym uczniów do poszczególnych etapów olimpiady, m.in.  pani mgr Joannie Cymerman.

W drugiej części uroczystości uczestnicy wysłuchali koncertu chóru Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który wykonał polskie pieśni patriotyczne związane z tradycją legionową i Marszałkiem Piłsudskim, a także w towarzystwie prof. dr hab. Grzegorza Nowika zwiedzili Belweder.

Kacprowi serdecznie gratulujemy uzyskania ceny celującej i tytułu finalisty ogólnopolskiej olimpiady.

Joanna Cymerman

Sukces Julii Wysokińskiej w ogólnopolskim Konkursie Prymasowskim

plakat 23am

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że

Julia Wysokińska, uczennica klasy 2b

zajęła III miejsce

w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Literacko- Plastycznym Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas Tysiąclecia naszym Patronem pod hasłem: „POKÓJ W SERCU – POKÓJ W ŚWIECIE” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 50 w Lublinie im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Julia wzięła udział w konkursie literackim, na który wpłynęło łącznie 441 prac z całej Polski. W kategorii proza,  szkoły ponadpodstawowe zajęła III miejsce (ex aequo) za opowiadanie „Jeden dzień, jedno życie”. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 26 maja w Lublinie podczas Gali Rozstrzygnięcia Konkursu.

Opiekunem uczennicy jest dr Renata Bryzek.

Gratulujemy!

Społeczność szkolna

Rozpoczynamy egzaminy maturalne w Katoliku

O dziewiątej 4 maja rozpoczął się w naszej Szkole egzamin maturalny. W tym roku po raz pierwszy zdają go absolwenci czteroletnich liceów ogólnokształcących na podbudowie ośmioklasowej szkoły podstawowej.

matura2023 800x300 exact images-obrazki

Wcześniej zaś, o godz. 8:00 w szkolnej kaplicy sprawowana była Eucharystia w intencji tegorocznych Maturzystów, której przewodniczył Prefekt, ks. Radosław Piotrowski. W krótkiej homilii skierował On kilka słów, dających otuchę i wsparcie obecnym Maturzystom. Msze Święte będą celebrowane jeszcze 5, 8 i 9 maja.

Na pierwszy ogień poszedł język polski na poziomie podstawowym, egzamin, który trwał aż 4 godziny. Kolejne egzaminy – z języków obcych, matematyki, przedmiotów dodatkowych potrwają do 23 maja. Abiturientom życzymy wytrwałości oraz sukcesów, czyli przysłowiowego… połamania piór!

Społeczność szkolna

 

Jesteśmy Mistrzami Ortografii 2023

IMG 20230419 0001

 

Z wielką przyjemnością podkreślamy, że I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach zdobyło zaszczytny tytuł Szkoły Mistrzów Ortografii w XI Dyktandzie Siedleckim wśród szkół ponadpodstawowych w 2023r. 

Naszą szkołę reprezentowali:

Cyprian Malczuk z kl. 2e - Mistrz Ortografii 2023

Julia Klementowicz z kl. 1e

Bartosz Wideński z kl. 1b

Jesteśmy dumni!

Społeczność szkolna