Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„KOLĘDOWE SERCE MAZOWSZA”

Uczennica Żaneta Badełek zajęła II miejsce w IX Festiwalu Kolęd i Pastorałek „KOLĘDOWE SERCE MAZOWSZA”, akompaniowała jej Anna Ostas, uczennica I LO w Siedlcach. Natomiast Wiktoria Szysz i Gabriel Rosastolato zostali finalistami tego festiwalu. W Jury zasiedli profesjonalni muzycy i znana piosenkarka jazzowa Danuta Błażejczyk.

Wykonawcy z Naszego Liceum występowali wśród 75 laureatów przesłuchań konkursowych z Węgrowa, Mrozów, Sokołowa Podlaskiego, Mińska Mazowieckiego, Garwolina, Kałuszyna, Mordów, Siedlec. W Festiwalu wzięło udział ponad 1500 wykonawców, którzy reprezentowali 54 miejscowości.

Zapraszamy na koncert laureatów do Sali Podlasie MOK w Siedlcach na godzinę 18.00. Wystąpią w nim najzdolniejsze dzieci i młodzież naszego województwa.

IMG 20180130 122102

Czytaj więcej: „KOLĘDOWE SERCE MAZOWSZA”

Koncert galowy konkursu kolęd i pastorałek „Kolędować Małemu”

IMG 5558

 

7 stycznia, w niedzielę odbył się koncert galowy XIII konkursu kolęd i pastorałek „Kolędować Małemu” o zasięgu regionalnym, zorganizowany przez Siedleckie Towarzystwo Samorządowe. Brała w nim udział nasza uczennica Żaneta, która wykonała utwór „Nie było miejsca dla Ciebie” w nowoczesnej, własnej aranżacji. Koncert odbył się na scenie Sali Podlasie MOK w Siedlcach przy pełnej widowni. Gratulujemy!

embed video plugin powered by Union Development

Czytaj więcej: Koncert galowy konkursu kolęd i pastorałek „Kolędować Małemu”

Żaneta Badełek laureatką konkursu kolęd

Uczennica Żaneta Badełek została laureatka XIII konkursu kolęd i pastorałek „Kolędować Małemu”, którego organizatorami są: Siedleckie Towarzystwo Samorządowe i Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. Koncert finałowy odbędzie się 7 stycznia 2018 roku (niedziela) o godzinie 17.00 w Sali Podlasie MOK w Siedlcach przy ul. Sienkiewicza 63. Gratulujemy Żanecie i zapraszamy na Koncert Kolęd w wykonaniu najlepszych śpiewających uczniów z naszego regionu.

Miedzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

W dniu 7 grudnia nasza uczennica Żaneta Badałek wzięła udział w I etapie XXIV edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Eliminacje odbywały się w 37 miejscach kraju oraz na Ukrainie i Białorusi. Żaneta uczestniczyła w przesłuchaniach w Warszawie. Jest to największa tego typu impreza w Polsce, zgłasza się do niej około 20 tysięcy uczestników. W Finale biorą udział najlepsi wykonawcy. Odbywa się on w Stolicy Polskiej Kolędy, w Będzinie na Śląsku.

IMG 20171208 085013

Czytaj więcej: Miedzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

Koncert laureatów

 W niedzielę 26 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach odbył się koncert laureatów Festiwalu „O ziemio Polska - z pieśnią i piosenką do niepodległości”, w którym wziął udział szkolny zespół w składzie: Wiktoria Oleksiuk, Emilia Łeczycka, Żaneta Badełek, Aleksandra Myrcha, Łukasz Grabek, Gabriel Rosastolato pod kierunkiem pani prof. Magdaleny Ostas. Cieszymy się, że naszą grupę doceniło profesjonalne jury, którego przewodniczącym był prof. Krzysztof Kusiel-Moroz, wykładowca Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, przyznając jej wyróżnienie. Uczniowie z I KLO wykonali dwa utwory: „Deszcz, jesienny deszcz” Mariana Matuszkiewicza, „Zostań z nami” muz. Włodzimierz Korcz, sł. Kejne. Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Prezydent Miasta Siedlce – Wojciech Kudelski, JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego – prof. dr hab. Tamara Zacharuk.

 IMG 5517

Koncert galowy, był podsumowaniem trwających ponad tydzień eliminacji miejskich i powiatowych w wybranych miejscowościach Mazowsza.

Czytaj więcej: Koncert laureatów