Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Dzieci w oczach noszą chabry..."

27 stycznia odbyła się wieczornica poetycko-muzyczną ... przygotowana przez SGL "Witraż" MOK, w której udział wzięli nasi uczniowie: Anna Konopka, Ewa Celońska, Gabriela Woźnica, Jakub Soszyński oraz pani prof. Magdalena Ostas. Usłyszeliśmy piosenki sacrosongowe m.in. "Szara droga", "Matka", "Chrystusie" i inne. Do piosenek wybrane zostały wiersze wybitnych poetów, których mottem przewodnim jest dobroć sama w sobie oraz problemy wywiedzione z szeroko pojętych relacji międzyludzkich. "Dzieci w oczach noszą chabry..." - czyli tytuł wieczoru, wzięty został w utworu K.K.Baczyńskiego. Stworzony przez wykonawców odpowiedni klimat prezentacji i wysoki poziom recytacji i śpiewu sprawił, że licznie przybyła publiczność w Białej Sali MOK była poruszona i oczarowana...

ewa123

Fot. Marta Woźnica

Czytaj więcej: "Dzieci w oczach noszą chabry..."

Duet z I KLO zdobywcą III miejsce w Festiwalu "Moje Betlejem"

Nasi uczniowie: Gabriela Woźnica i Jakub Soszyński zajęli III miejsce w tegorocznym Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Moje Betlejem". Opiekę nad uczniami sprawowała pani prof. Magdalena Ostas. Duet wykonał pochodzącą z 19 wieku kolędę pt. "Mizerna cicha". Koncert laureatów odbędzie się 11 stycznia o godz.17.00 w sali widowiskowej "Podlasie" MOK w Siedlach. Zapraszamy!

680c5d7e47b658a542a28e81d743834cbcc87191

Czytaj więcej: Duet z I KLO zdobywcą III miejsce w Festiwalu "Moje Betlejem"

II miejsce Wiktorii w konkursie Bożonarodzeniowe Anioły

Uczennica Wiktoria Podstawka z klasy II b zajęła II miejsce za pomysł i współczesny przekaz w konkursie plastycznym "Bożonarodzeniowe Anioły" 2022 organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. W konkursie  oceniono 403 prace według następujących kryteriów: nawiązanie do tradycji, oryginalność, ciekawa interpretacja tematyki, umiejętność posługiwania się wybraną techniką, walory artystyczne i estetyczne, staranność i trwałość wykonania. W konkursie wziął również udział uczeń klasy Ia Piotr Skóra.                

Finał konkursu, uroczyste wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 13 grudnia o godz. 15:00 w Małej Galerii Sztuki MOK, ul. Sienkiewicza 63.

wiktoria

Czytaj więcej: II miejsce Wiktorii w konkursie Bożonarodzeniowe Anioły

Konkurs na logo Jubileuszu Szkoły rozstrzygnięty

Szkolny konkurs na logo Jubileuszu 100-lecia początków naszej Szkoły i 25-lecia jej314383715 595415709048656 4539790019593561848 n odrodzenia został rozstrzygnięty. Podczas uroczystej akademii z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości Ks. Dyr. Jacek Władysław Świątek ogłosił wyniki konkursu i wręczył nagrody.

Wyróżnienia otrzymały:

1.      Ida Jastrzębska-Pypowska z kl. 4 c

2.      Jesica Niedziałek z kl. 1 c

Zwyciężyła i otrzymała główną nagrodę:

Anna Charuta z kl. 4 c

Logo zostanie oficjalnie zaprezentowane na stronie Jubileuszu Szkoły już wkrótce.

dr Renata Bryzek

Słowo – dar i tajemnica – XX Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły – Jana Pawła II

17 października nasi uczniowie wzięli udział w XX Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Karola Wojtyły – Jana Pawła II „Słowo – dar i tajemnica”. 

Zuzanna Wrzosek z klasy III B zaprezentowała fragment dramatu Karola Wojtyły pt.
" Przed sklepem jubilera" i zajęła III miejsce, a Mikołaj Kołodziejski również z klasy III B zdobył wyróżnienie za recytację fragmentu "Tryptyku rzymskiego" i Sonetu Jana Pawła II. Naszą szkołę reprezentował również Alan Jedliński, uczeń klasy 4B.  W konkursie rywalizowało  28 recytatorów (12 reprezentujących szkoły podstawowe i 16 szkoły średnie). Wszyscy uczestnicy otrzymali książki ufundowane przez Biskupa Siedleckiego – Kazimierza Gurdę oraz dyplomy i upominki od Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika i Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. dar

Czytaj więcej: Słowo – dar i tajemnica – XX Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły – Jana Pawła II