Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wyniki konkursu z języka niemieckiego "Loreley"

     W sobotę 22 marca w naszym liceum odbył się finał 12. edycji Regionalnego Konkursu Recytacji Poezji i Czytania Prozy Niemieckojęzycznej LORELEY, organizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego w Siedlcach. W komitecie organizacyjnym była p. Małgorzata Goławska. Z naszej szkoły udział w finale wzięły: Aleksandra Jaroniec z kl. IIb oraz Patrycja Krasuska z kl. Ie. 
     Każdy uczestnik konkursu prezentował 2 utwory: jeden wiersz, który był recytowany z pamięci oraz czytaną prozę. W konkursie mogły być wykorzystywane jedynie utwory, które pierwotnie napisane zostały w języku niemieckim. Tegoroczny temat prezentowanych utworów to"Die Sehnsucht" ("Tęsknota"). 
     Nasza uczennica Patrycja Krasuska z kl. 1e zajęła I miejsce i wygrała 5-dniową wycieczkę do Berlina. Opiekunem Patrycji była p. mgr Marta Sawczuk.