Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczeń I KLO reprezentantem Polski w międzynarodowej olimpiadzie matematycznej

Uczeń I KLO reprezentantem Polski w  międzynarodowej olimpiadzie matematycznej

W dniach 23 – 28 czerwca odbywała się w Belgradzie Międzynarodowa Olimpiada Dzieci i Młodzieży  " Mathematical Grammar School Cup".


piotr1
 Piotr Strzeżysz,  uczeń klasy IA Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny  w Siedlcach został zakwalifikowany przez Bałtycki Instytut Matematyki  do udziału w tej olimpiadzie. Przy współpracy European Centre for Regional Cooperation został oddelegowany do reprezentacji Polski. Piotr startował w dwóch kategoriach:  Matematyka i Fizyka. Zarówno w jednej,  jak i w drugiej kategorii zabrakło mu jedynie 3 punktów do uzyskania tytułu Brązowego Medalisty Zawodów.
Uroczyste otwarcie międzynarodowego konkursu odbyło się w sali konferencyjnej Wyższej Szkoły Matematycznej  w Belgradzie we wtorek , 24 czerwca o godzinie 10.
We wtorek uczniowie pisali olimpiadę z matematyki, w środę z fizyki,  a w czwartek z informatyki.
W olimpiadzie startowało 21 drużyn z 13 krajów Europy.
Gratulujemy zarówno Piotrowi Strzeżyszowi, jak i p. mgr Agnieszce Chromińskiej i p. mgr Elżbiecie Urban nauczycielkom matematyki z I KLO !

 

piotr2

 

piotr3