Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Matura w Formule 2023 – następne materiały pomocnicze na stronie CKE

Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie systematycznie ukazują się materiały pomocnicze do egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

W zamieszczonych publikacjach omówione zostały zagadnienia związane z tworzeniem pracy pisemnej na poziomie podstawowym i rozszerzonym, redagowaniem notatki syntetyzującej oraz zastosowaniem kryteriów oceniania wypracowania maturalnego i wypowiedzi ustnej na egzaminie maturalnym. Przedstawione zostały także przykładowe wypracowania maturalne i wypowiedzi ustne sprawdzone zgodnie z kryteriami oceniania oraz opatrzone szczegółowymi komentarzami uzasadniającymi ocenę. Materiały te mogą zostać wykorzystane do samodzielnej pracy przez uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego od roku 2023.

Kolejne materiały, przeznaczone dla uczniów szkół ponadpodstawowych i nauczycieli języka polskiego, będą się pojawiały cyklicznie na stronie CKE.

Informację dyrektora CKE o działaniach związanych z wdrażaniem egzaminu maturalnego w Formule 2023 oraz Materiały informacyjno-szkoleniowe – CKE można odnaleźć na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

dr Renata Bryzek