Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Matura w Formule 2023 - kolejne materiały pomocnicze na stronie CKE

Centralna Komisja Egzaminacyjna w Warszawie 16 lutego 2022 roku opublikowała na stronie internetowej materiały pomocnicze do egzaminu maturalnego z języka polskiego w Formule 2023 - zadania do poziomu podstawowego i rozszerzonego.

1stronaW publikacjach omówione zostały sposoby funkcjonalnego wykorzystania utworów literackich w wypracowaniu maturalnym na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Zaprezentowano także ćwiczenia służące doskonaleniu kompetencji literackich i kulturowych oraz przykładowe rozwiązania opatrzone komentarzami. Materiały te mogą zostać wykorzystane do samodzielnej pracy przez uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego od roku 2023.

Podobnie jak poprzednio na stronie zamieszczono też przykładowe uczniowskie wypracowania do samodzielnej analizy (po dwie prace do każdego materiału pomocniczego). Własną ocenę tych prac będzie można porównać z oceną dokonaną przez ekspertów CKE już w przyszłym tygodniu.

Kolejne materiały, przeznaczone dla uczniów szkół ponadpodstawowych i nauczycieli języka polskiego, będą się pojawiały cyklicznie na stronie CKE.

Informację dyrektora CKE o działaniach związanych z wdrażaniem egzaminu maturalnego w Formule 2023 oraz Materiały informacyjno-szkoleniowe można odnaleźć na stronie:

Materiały dodatkowe – CKE

Zachęcam do korzystania ze wskazówek i dziękuję za zaangażowanie uczniom naszej szkoły.

dr Renata Bryzek