Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Matura w Formule 2023 - materiały pomocnicze na stronie CKE

Centralna Komisja Egzaminacyjna w Warszawie 13 stycznia 2022 roku opublikowała na stronie internetowej materiały pomocnicze do egzaminu maturalnego z języka polskiego w Formule 2023.

Materiały dodatkowe 1 Konteksty 1

 

W publikacji omówione zostały konteksty dzieła literackiego i zaprezentowane sposoby ich wprowadzania w pracy pisemnej na egzaminie maturalnym.

Zamieszczono również, do samodzielnej analizy, dwa uczniowskie wypracowania. Ich własną ocenę będzie można skonfrontować z oceną ekspertów CKE już w przyszłym tygodniu.

Kolejne materiały, przeznaczone dla uczniów szkół ponadpodstawowych i nauczycieli języka polskiego, będą się pojawiały cyklicznie na stronie CKE.

Informację dyrektora CKE o działaniach związanych z wdrażaniem egzaminu maturalnego w Formule 2023 oraz Materiały informacyjno-szkoleniowe można odnaleźć na stronie:

Materiały dodatkowe – CKE

 

Zachęcam do korzystania ze wskazówek i dziękuję za zaangażowanie uczniom naszej szkoły.

dr Renata Bryzek