Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Matura 2015 w I KLO

IMG 5567

Czytaj więcej: Matura 2015 w I KLO

Deklaracje maturalne

Drodzy uczniowie klas maturalnych!

   Przed Wami najważniejszy rok nauki. Od Waszej pracy, ale także od rozważnych decyzji będzie zależało, jak potoczy się Wasza droga zdobywania zawodowych umiejętności na wyższych uczelniach.

Aby uzyskać świadectwo dojrzałości, należy przystąpić do egzaminu na poziomie podstawowym z następujących przedmiotów:

Język polski (egzamin pisemny i ustny)

Matematyka (egzamin pisemny)

Język obcy nowożytny (egzamin pisemny i ustny)

I uzyskać z każdego co najmniej 30% wymaganych punktów

oraz przystąpić do wybranego przez siebie jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym (liczba uzyskanych punktów nie decyduje o zdaniu lub niezdaniu matury, ale jest istotna przy ubieganiu się o przyjęcie na wybrany kierunek studiów.

Poza tym, każdy maturzysta może przystąpić do egzaminu z innych, wybranych przez siebie przedmiotów (może je wybrać dowolnie, niezależnie od profilu klasy, do której uczęszczał) na poziomie rozszerzonym. (najwyżej pięć przedmiotów)

Pierwszą procedurą, której musicie koniecznie sprostać, jest właściwe wypełnienie Deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego. Jest ona tzw. wstępną deklaracją, ale jeśli nie zostanie przez Was złożona, nie będziecie mogli przystąpić w tym roku szkolnym do matury!

O wszystkich szczegółach dotyczących wyboru przedmiotów, o nowościach wprowadzonych do egzaminu maturalnego od 2015 zostaniecie na pewno poinformowani przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów i przez wychowawców. Wszystkie informacje znajdziecie też na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Zachęcamy do uważnego przeglądania tych stron.