Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szkolny konkurs Adventskalender

Adwent tuż, tuż...

Dlatego serdecznie zapraszamy zainteresowanych uczniów UCZĄCYCH SIĘ JĘZYKA NIEMIECKIEGO do udziału w szkolnym konkursie  Adventskalender  na najpiękniejszy kalendarz adwentowy.

Kalendarz adwentowy jest bardzo miłą i starą tradycją niemiecką obchodzoną w okresie adwentu. Początki kalendarza adwentowego sięgają 1851 roku. Miał on wzmacniać radość z oczekiwania na Boże  Narodzenie. Już wtedy każdego dnia wieszano w domach obrazek dotyczący świąt i przyjścia na świat  Jezusa. Innym wariantem było zapalanie codziennie jednej z 24 świeczek lub skreślanie jednej z 24  kresek narysowanych kredą na drzwiach. Pierwsze drukowane kalendarze adwentowe pojawiły się w  1902 r. w Hamburgu i były w kształcie zegara z cyframi. W 1903 r. w Monachium powstała również  drukowana wersja: 24 obrazki do wycięcia i specjalny arkusz z okienkami do naklejania.

Czytaj więcej: Szkolny konkurs Adventskalender