Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”

logoWe wtorek, 25 lutego 2020 roku, odbył się szkolny etap IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”, organizowanego przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze, w którym uczestniczyło 19 uczniów klas ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego - propagowania idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. Zakres tematyczny 25 pytań testu obejmował wszystkie działy Kodeksu wyborczego.

13 marca 2020 roku na stronie internetowej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego zostanie ogłoszona lista Uczestników zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego.

mgr Piotr Kowalczuk

Czytaj więcej: Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”

Konkurs na najładniejszy kalendarz adwentowy rozstrzygnięty

W dn. 20.12.2019r. odbył się finał szkolnego konkursu na najpiękniejszy kalendarz adwentowy Adventskalender, który pięknie się wpisał w okres adwentu - radosny czas oczekiwania narodzin Jezusa. Dlaczego związany z językiem niemieckim? Otóż historia kalendarza adwentowego ma swoje początki w Niemczech i sięga roku 1850r.  Uczniowie mieli za zadanie wykonać kalendarz z 24 okienkami/szufladkami zawierającymi słowa na temat Adwentu i świąt Bożego Narodzenia.
 Komisja konkursowa w składzie: p. Małgorzata Goławska, p. Magdalena Ostas oraz ks. Radosław Piotrowski wyłoniła 5 zwycięzców, którzy otrzymali dyplomy i nagrody.  
Oto oni:
1. Marta Kaczyńska  z kl. 2d
2. Jan Michałowski z kl. 1a
3. Mateusz Bobryk z kl. 1b
4. Julia Prachnio z kl. 1d
5. Michalina Szostek z kl. 2c


Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej: Konkurs na najładniejszy kalendarz adwentowy rozstrzygnięty

XIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”

logo12 grudnia 2019r. w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Świętej Rodziny w Siedlcach odbył się etap międzyszkolny XIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Celem olimpiady, którą organizuje Muzeum Józefa Piłsudskiego jest upowszechnianie wiedzy o tysiącletniej historii oręża polskiego.

W zawodach międzyszkolnych, które odbyły się w naszej szkole udział wzięło 23 uczniów z Siedlec, Garwolina i Sokołowa Podlaskiego. I KLO reprezentowali: Zuzanna Ślepowrońska z kl. Ice, Łukasz Zelent kl. IIb, Marcin Kędziora i Maksymilian Sobotko z kl. III b oraz Hubert Szmidt z kl. III ce. Uczestnicy z niecierpliwością czekają na wyniki, kto będzie reprezentował nasz region w etapie wojewódzkim, w marcu 2020r. w Warszawie.

Czytaj więcej: XIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w...

Debiut 2019

W VIII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Debiut 2019 – nasi uczniowie: Olga Jagieło i Jakub Matyszczyk zajęli I miejsce. Uczniów przygotowała do konkursu pani Magdalena Ostas. Przewodniczącym jury był prof. dr hab. Rafał Grząka z Uniwersytetu Muzycznego im. F.Chopina w Warszawie. W tej kategorii wiekowej wystąpiło 16 uczestników. Koncert laureatów odbędzie się 24 października o godz.18.00 w Sali Podlasie MOK w Siedlcach (wstęp wolny). Serdecznie zapraszamy!

debiut