Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kursy dla Ósmoklasistów

 kursym

 

REGULAMIN KURSÓW

 

TERMINY SPOTKAŃ

 

Nazwa odbiorcy: Fundacja Bonum Educationis ul. Bpa. I. Świrskiego 54

Nr rachunku odbiorcy: 71 1240 2685 1111 0010 5447 8319

Tytuł wpłaty:  Imię i nazwisko uczestnika oraz przedmiot kursu.

Dni Siedlec 2020 - Narodowe Czytanie "Balladyny"

4 września 2020 klasa II g pod opieka pani prof. Magdaleny Ostas wybrała się na Skwer przy Fontannie, aby uczestniczyć wraz z uczniami siedleckich szkół w przygotowanym przez Siedlecką Grupę Literacką „Witraż” i Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach Narodowym Czytaniu.    W tym roku została przeczytana ”Balladyna” Juliusza Słowackiego. Dzieło to wybrała Para Prezydencka, która zainaugurowała wydarzenie w Ogrodzie Saskim w Warszawie w sobotę 6 września Gościem specjalnym siedleckiego czytania była aktorka Katarzyna Glinka, z którą można było porozmawiać podczas przerwy między aktami, a także dostać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie.glinka

Infromacja dla uczniów i ich rodziców w związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Decyzją rządu zajęcia dydaktyczne w naszej szkole zostały zawieszone do 25 marca (środa) 2020 włącznie. Uczniowie przychodzą na zajęcia do szkoły w czwartek, 26 marca 2020, zgodnie z obowiązującym planem zajęć. Z informacji, które docierają do szkoły, dowiedzieć się można, iż czas zawieszenia zajęć dydaktycznych może ulec wydłużeniu, jeśli nastąpią jakieś nieprzewidziane wydarzenia. Jednak na dzień dzisiejszy zawieszenie zajęć obowiązuje do 25.03.2020. O ewentualnych zmianach będę informował za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz w systemie Librus.

Okres zawieszenia zajęć należy traktować jak czas kwarantanny, to znaczy okres, w którym należy powstrzymać się od udziału w zgromadzenia ludności, rozrywkach masowych oraz spędzania czasu poza domem np. w centrach handlowych. Wynika to z konieczności powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa wśród ludności. Dlatego proszę wszystkich uczniów o zaniechanie działań związanych z wymienionymi wyżej zachowaniami.

Czas ten można i należy poświęcić rozwinięciu i utrwaleniu wiedzy. Nasi Profesorowie będą w kontakcie w uczniami, przesyłając im materiały za pomocą systemu Librus i w wykorzystaniem Platformy Edukacyjnej. Aby zalogować się na platformę należy wykonać następujące czynności:

  1. w systemie Librus w Menu górnym należy wybrać e-Nauczanie
  2. po podaniu adresu e-mail należy kliknąć „Przejdź do serwisu e-Nauczanie”

Wykonywane przez uczniów zadania i zalecenia nauczycieli będą stanowić podstawę do dokonywania ocen.

Na koniec pragnę gorąco wszystkich prosić o zachowanie spokoju i nie wpadanie w panikę. Zachowania niektórych naszych obywateli, zwłaszcza w dokonywaniu zakupów, wskazują na całkowitą ignorancję w sprawie epidemii i podążanie za plotkami oraz niesprawdzonymi informacjami. Wykonywanie zaleceń służb sanitarnych oraz podporządkowanie się zasadom kwarantannowym stanowi wystarczającą barierę przez infekcją. Proszę jednocześnie wszystkich o gorącą modlitwę w intencji naszego kraju.

Pozdrawiam

ks. Jacek Wł. Świątek

dyrektor I KLO w Siedlcach

Szkolna Droga Krzyżowa

IMG 0945 zmienione małe

W piątek 28 lutego na długiej przerwie odprawiliśmy w naszej kaplicy szkolnej nabożeństwo drogi krzyżowej. Wspólnej modlitwie przewodniczył ksiądz prefekt Radek ,
a rozważania poprowadzili uczniowie klasy III b. Dziękujemy wszystkim uczniom
i nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły za obecność i wspólną modlitwę. Przypominamy że nabożeństwa drogi krzyżowej odbywają się w szkolnej kaplicy przez cały wielki post w piątki na długiej przerwie.

Studniówka 2020

ffc4cdbd24ae05a04f200237a2db77ca  kopia

Uczniowie czterech klas trzecich z I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach wzięli 1 lutego udział w Studniówce. Tegoroczny bal maturzystów z udziałem dyrekcji, nauczycieli, rodziców, kolegów i koleżanek, odbył się w Zajeździe Chodowiak. Zainaugurował go tradycyjny taniec - polonez.

Źródło: podlasie24.pl   

ac7c7cbab39233a7e710dafeaf2d09c0  kopia

Podkategorie