Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Życzenia świąteczne 2019

The Incredulity of Saint Thomas-Caravaggio 1601-2„Tajemnica Boga polega na tym, że działa On bez rozgłosu. W wielkiej historii ludzkości niezauważalnie buduje swoją historię. Staje się człowiekiem, tak jednak, że przez współczesnych sobie, przez miarodajne siły historii, może pozostać niezauważony. Cierpi i umiera, jako Zmartwychwstały chce przyjść do ludzkości tylko przez wiarę swoich, którym się ukazuje. Nie przestaje lekko pukać do drzwi naszych serc i jeśli je otworzymy, powoli czyni nas widzącymi.

Czy jednak nie taki właśnie jest Boski styl? Nie pokonywanie siłą zewnętrzną, lecz dawanie wolności, obdarzanie miłością i budzenie. Czy nie od Jezusa wychodzi rosnący przez wieki promień światła, który nie mógł pochodzić od żadnego zwykłego człowieka, promień, za pośrednictwem którego rzeczywiście ukazuje się światu blask światła Bożego?”

 Benedykt XVI

„Jezus z Nazaretu”

Święto Zmartwychwstania Pańskiego to nie tylko wspomnienie wydarzenia sprzed blisko 2000 lat lub kultywowanie tradycji przekazanej przez przodków. To błysk nowego świata, promień nie nadziei, lecz pewności. Człowieczeństwo dzięki Jezusowi przekroczyło granice śmierci i przed każdym z nas rozpościera się najwspanialsza perspektywa – życie wieczne w Bogu. Kamień odsunięty z grobowej pieczary otworzył bramę ku nieskończoności.

W imieniu całej społeczności I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach pragnę złożyć najlepsze życzenia wielkanocne. Zachęceni przez Zmartwychwstałego Jezusa nie bójmy się prawdy naszego człowieczeństwa, a napełnieni radością wielkanocnego poranka dzielmy się nią ze wszystkimi. Jeśli Zmartwychwstały Bóg – Człowiek jest z nami, to któż może być przeciwko nam?

Wesołego Alleluja!

podpisdyr ks. Jacek Wł. Świątek

         dyrektor I KLO w Siedlcach