Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pamiętamy - 14. rocznica śmierci Św. Jana Pawła II

IMG 20190402 122322

 

 

 

Delegacja I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w osobach uczniów: Ady Łopacińskiej, Weroniki Lipińskiej, Macieja Szcześniaka i opiekuna Cezarego Wielgórskiego wzięła udział w uroczystościach upamiętniających czternastą rocznicę śmierci naszego Wielkiego Rodaka Św. Jana Pawła II.

Krótką uroczystość zwieńczoną złożeniem wiązanek kwiatów i zapaleniem zniczy przy pomniku Papieża Polaka poprzedził słowem Proboszcz Parafii Św. Jana Pawła II Ks. Jarosław Oponowicz. Wspomniał o ważnym elemencie współtworzącym społeczność narodową i lokalną jaką jest pamięć historyczna, która kształtuje tożsamość Polaków. Podziękował władzom Miasta Siedlce na czele z Prezydentem Andrzejem Sitnikiem, wszystkim przedstawicielom szkół siedleckich i przypadkowym przechodniom, którzy z ciekawością przyglądali się uroczystościom. Ks. Proboszcz zaprosił również na dalszą część uroczystości, które odbędą się w Parafii Świętego Papieża po Mszy Świętej o godz. 18.00.

mgr Cezary Wielgórski

Zachęcamy do obejrzenia relacji na stronie podlasie24.pl

95c955f26ee93eff97ef1e99501cc070