Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ks. Jakub Bartczak w naszej szkole

W poniedziałek 22 maja gościliśmy w naszej szkole ks. Jakuba Bartczaka, jedynego księdza wśród raperów i najlepszego rapera wśród księży. Ks. Jakub znany jest ze swoich kawałków rapowych m.in. „Po prostu wierzę” czy „Wolność”. Spotkanie dobyło się w dwóch grupach rocznikowych. Na początku ks. Jakub opowiadał o swoim życiu, kapłaństwie i hobby jakim niewątpliwie jest hip-hop. Później odpowiadał na pytania naszej młodzieży, a na koniec zaśpiewał kilka swoich kawałków. Ks. Jakub zachęcił młodych do włączenia się w jego występ. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Jeden z naszych uczniów Jacek Głuski wszedł na scenę i zaczął towarzyszyć ks. Jakubowi rapując swoje kawałki. I tak oto w naszym liceum odbył sie pierwszy w historii koncert rapowy, w którym obok doświadczonego i uznanego przynajmniej w kraju rapera ks. Jakuba, wystąpił po raz pierwszy na scenie Jacek, któremu życzymy jak największych sukcesów na wielkiej scenie.

Trzeba przyznać, że spotkanie z ks. Jakubem Bartczakiem było bardzo dobre. Jak dziś ewangelizować wśród młodzieży nie mówiąc ich językiem…???

raper