Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie Młodych LEDNICA 2000

zzz

3 czerwca 2017 na polach Lednickich po raz kolejny zgromadziła się polska młodzież, aby w miejscu chrztu Polski wspólną modlitwą, tańcem i śpiewem uwielbiać Pana Boga. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa „Idź i kochaj”. Wśród 80 tysięcy uczestników, byliśmy również i my. Grupa 50 osób z naszej szkoły pod opieką ks. prefekta Radosława Piotrowskiego, pani Agnieszki Strzeżysz i pana Cezarego Wielgórskiego tego dnia wzięła aktywny udział w spotkaniu wspólnoty Lednica 2000. Było dane nam uczestniczyć we wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia i pochylać się nad postaciami Zacheusza i Maryi. Przeżyliśmy również wspólną Eucharystie podczas której homilię wygłosił ks. bp. Grzegorz Ryś. Duszpasterz młodzieży podkreślał konieczność otwarcia się młodego człowieka na obecność i działanie Ducha Św., który może nadać smak naszemu życiu.
Na zakończenie spotkania uczestniczyliśmy w adoracji Najświętszego Sakramentu na polach Lednickich, podczas którego otwieraliśmy się na dary Ducha Św. i wysłuchaliśmy przesłania Ojca św. Franciszka do młodych. Spotkanie zakończyliśmy o północy.

Chcąc podsumować czuwanie na Lednicy w tym roku, należy posłużyć się słowami tegorocznego hymnu spotkania lednickiego: „Wstań z kanapy, buty włóż i otwórz drzwi. To najlepsze co możesz zrobić dziś, więc; Idź i kochaj, idź i kochaj. Zanieś swoją miłość aż na koniec świata. Może wtedy dotrzesz do swojego brat. Idź i kochaj, idź i kochaj”.

Mamy nadzieję, że tej miłości nie zabraknie Nam przez cały rok, aż do kolejnej Lednicy.

 

embed video plugin powered by Union Development