Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szkolne Koło Żywego Różańca

DSC01864

W tym roku szkolnym, jako wypełnienie wezwania z Fatimy w 100 lecie objawień, w naszej szkole powstało Koło Żywego Różańca. Ma ono na celu nie tylko otaczanie w wielkiej prostocie modlitwą tych, którzy najbardziej jej potrzebują ale także stworzenie wspólnoty ludzi, którzy swoim świadectwem będą ukazywać innym głębie modlitwy różańcowej i jak pragnęła sługa Boża Paulina Jaricot "uczynić różaniec modlitwą wszystkich". W łączności z całym Kościołem każdy członek Żywego Różańca podejmuje się odmawiania codziennie dziesiątki różańca w określonych intencjach i rozważania tajemnicy przypadającej mu na dany miesiąc. W skład naszego Koła wchodzi Pani Wicedyrektor, nauczyciele i uczniowie. Na czwartkowej Mszy Świętej 18.05.2017r. odbyła się inauguracja na którą przybył ks. Grzegorz Koc- diecezjalny duszpasterz Kół Żywego Różańca. Członkom zostało udzielone specjalne błogosławieństwo, wręczone legitymacje członkowskie i różańce. Mamy nadzieje że nasze koło poprzez modlitwę i świadectwo życia członków, będzie owocować nowymi powołaniami do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej.

tekst: Karolina Misiuk, kl. IIb

 DSC01856

DSC01858

DSC01859

DSC01861