Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Życzenia świąteczne

899697 yanez 34

Odwieczna Miłość Ojca wypowiedziana w dziejach ludzkości przez Syna, którego Ojciec dał, „aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3, 16), przybliża się do każdego z nas poprzez tę Matkę, nabiera znamion bliskich, jakby łatwiej dostępnych dla każdego człowieka. I dlatego Maryja musi się znajdować na wszystkich drogach codziennego życia Kościoła. Poprzez Jej macierzyńską obecność Kościół nabiera szczególnej pewności, że żyje życiem swojego Mistrza i Pana, że żyje Tajemnicą Odkupienia w całej jej życiodajnej głębi i pełni, i równocześnie ten sam Kościół, zakorzeniony w tylu rozlicznych dziedzinach życia całej współczesnej ludzkości, uzyskuje także tę jakby doświadczalną pewność, że jest po prostu bliski człowiekowi, każdemu człowiekowi, że jest jego Kościołem: Kościołem Ludu Bożego.

św. Jan Paweł II

„Redemptor hominis”

 

„O dniu radosny, pełen chwał! Dziś Jezus Chrystus z grobu wstał. Nam zmartwychwstania przykład dał! Alleluja!”

W imieniu całej społeczności I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach pragnę przesłać radosne i pełne nadziei życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Nasz Pan Jezus Chrystus powstając z grobu trzeciego dnia po swojej Męce i Śmierci otworzył przed każdym człowiekiem nową i niesłychaną perspektywę: życie nasze, choć zmienia się, to jednak nie kończy. Celem każdego człowieka, niezależnie od jego stanu czy zdolności, jest szczęście w domu Ojca, w wewnętrznym życiu Boga. Ta niesamowita perspektywa, która tylko Boga może mieć za swojego autora, niech przenika każdy dzień, każdą godzinę i każdą minutę naszego życia. Niech daje siłę, wlewa nadzieję, przełamuje cierpienie, wzmacnia miłość, rozświetla mroki, umacnia poczucie ludzkiej godności.

Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego AD 2017!

ks. Jacek Wł. Świątek

dyrektor I KLO w Siedlcach