Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wielkopostny Dzień Skupienia w I KLO

Dzisiaj, jak co roku w Wielkim Tygodniu, całe I KLO obchodziło wielkopostny dzień skupienia. Wszyscy przygotowywali się do najważniejszych świąt Kościoła Katolickiego – Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dzień rozpoczęła wspólna modlitwa i adoracja Najświętszego Sakramentu, której towarzyszyły rozważania prowadzone przez ks. Radosława Piotrowskiego.

IMG 7359

 

Następnie odbyła się Msza Święta z rekolekcyjną homilią poświęconą znaczeniu prawdy, cierpienia i ofiary w życiu człowieka. Po Eucharystii wszystkie klasy spotkały się w pracowniach z wychowawcami, był to czas na złożenie życzeń świątecznych.

Na zakończenie dnia skupienia uczniowie i nauczyciele obejrzeli spektakl pt. Pasja Jezusa Chrystusa. Widowisko zostało przygotowane przez rodziców Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach. Poruszające przedstawienie powstało, aby pomóc każdemu jeszcze głębiej przeżywać czas Wielkiego Tygodnia.

Dobrych i błogosławionych Świąt Wielkanocnych

Anna Konopka, kl. 2d

 IMG 7360

IMG 7361

IMG 7362

IMG 7363a

IMG 7367

IMG 7368

IMG 7369

IMG 7371

IMG 7372

IMG 7375a