Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Życzenia świąteczne 2022

„Przede wszystkim i najważniejsza jest dla ludzkości potrzeba van-gogh-Boże-Narodzenieduchowego pokoju. Nie potrzebujemy pokoju, który będzie polegał jedynie na aktach zewnętrznej lub formalnej uprzejmości, ale pokoju, który przeniknie dusze ludzi i który zjednoczy, uzdrowi i ponownie otworzy ich serca na wzajemną miłość, która rodzi się z miłości braterskiej. (…) pokój Chrystusowy może być tylko pokojem sprawiedliwości (…). Ale pokój nie polega jedynie na twardej, nieugiętej sprawiedliwości. Musi być prosty do przyjęcia i zaakceptowania, składając się prawie w równym stopniu z miłości bliźniego i szczerego pragnienia pojednania. Taki pokój został wyjednany dla nas i dla całego świata przez Jezusa Chrystusa, gdyż to On zaspokoił całkowicie boską sprawiedliwość przez swoją śmierć na krzyżu, niszcząc w ten sposób we własnym ciele wszelką wrogość wobec innych i umożliwiając ludzkości pokój i pojednanie z Bogiem.”

Ubi Arcano Dei Consilio

Pius XI

23 grudnia 1922

 

Nie sposób nie zauważyć, że świat dzisiejszy egzystuje w coraz większym lęku. Zerwane więzi społeczne zaowocowały ogromem nienawiści i licznymi konfliktami, które rozdzierają nie tylko narody i państwa, ale sięgają w głąb społeczeństw, grup społecznych, a nawet rodzin. To rozdarcie płynie przez każde ludzkie serce, trawiąc jest niepokojem, obawą i nieufnością. Stan ten jest niemym wołaniem i prośbą o dar pokoju.

Dlatego w związku z nadchodzącymi Świętami Narodzenia naszego Pana Jezusa Chrystusa, który poprzez swoje Wcielenie pojednał ludzkość z Ojcem i ludzi między sobą, w imieniu całej społeczności I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach życzę Państwu i nam wszystkim Pokoju, którego świat dać nie może, a który zrodził się ponad 2000 lat temu w Stajni Betlejemskiej. Niech nasz Pan i Zbawca wleje w serca każdego z nas pokój i zdolność do dzielenia się nim z każdym i w każdym czasie.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia AD 2022.

         ks. Jacek Wł. Świątek

 podpisdyr

    dyrektor I KLO w Siedlcach