Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rekolekcje wielkopostne w I KLO

W dniach 31 marca i 1 kwietnia wspólnota szkolna I KLO im. Świętej Rodziny w Siedlcach uczestniczyła w rekolekcjach wielkopostnych.  Pierwszego dnia pedagodzy i uczniowie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej w siedleckiej katedrze. Nabożeństwu przewodniczył prefekt szkoły, ks. Artur Zbański, a nauczyciele i uczniowie prowadzili rozważania poszczególnych stacji Męki Pańskiej. Modlitewne skupienie towarzyszące wszystkim uczestnikom było pierwszym krokiem do przeżycia drugiego dnia wielkopostnych ćwiczeń duchowych. W sali wielofunkcyjnej  I KLO odbywały się one pod kierownictwem ks. Sławomira Arseniuka, duszpasterza środowisk młodzieżowych naszej diecezji z towarzyszeniem założonej przez niego grupy ewangelizacyjnej. Młodzież szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, a nawet kilkoro dzieci ze szkól podstawowych towarzyszyło księdzu rekolekcjoniście w rozważaniach nad istotą naszej wiary dziś, we współczesnym świecie konsumpcjonizmu, pozornych wartości, pozornej wolności i ogromnego zagubienia człowieka. Ksiądz rekolekcjonista przekonywał, że człowiek zawsze jest taki sam, pogański urzędnik z przeczytanego fragmentu Dziejów Apostolskich, który pod wpływem opowiedzianej przez Filipa ewangelii o Jezusie przyjął chrzest w przydrożnej sadzawce – jest w istocie człowiekiem współczesnym, który może zmienić swoje życie, jeśli spotka Jezusa. Młodzież z grupy ewangelizacyjnej wykonała pantomimę, a także kilka piosenek religijnych własnej kompozycji wyrażających emocje młodego człowieka poszukującego żywej wiary i odnajdującego  ją również w relacji z innymi ludźmi.

Rekolekcje zakończyła Msza Święta w sanktuarium św. Józefa celebrowana przez ks. Artura  Zbańskiego. Homilię wygłosił ks. Sławomir Arseniuk.

Radosnego Alleluja!

Barbara Taras

banerskupienie 2015