Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Życzenia Wielkanocne

„Zmartwychwstanie Chrystusa nie jest owocem spekulacji czy jakiegośzyczenia2015 doświadczenia mistycznego: jest to wydarzenie, które z pewnością wykracza poza historię, ale które dokonuje się w dokładnej chwili dziejowej i pozostawia w niej niezmywalną pieczęć. Światło, które oślepiło straże, czuwające przy grobie Jezusa, przeniknęło czas i przestrzeń. Jest to światło odmienne, boskie, które rozerwało ciemności śmierci i wprowadziło na świat blask Boga, blask Prawdy i Dobra. Tak jak promienie słońca na wiosnę sprawiają, że wyrastają i otwierają się pąki na gałęziach drzew, podobnie promieniowanie, bijące od Zmartwychwstania Chrystusa nadaje siłę i znaczenie wszelkiej nadziei ludzkiej, wszelkiemu oczekiwaniu, pragnieniu i planowi. Dlatego cały wszechświat raduje się dziś, włączony w wiosnę ludzkości, która staje się wyrazicielką niemego hymnu chwały stworzenia.”

Benedykt XVI

Orędzie Wielkanocne 2011

Na nadchodzące święte dni Triduum Paschalnego oraz uroczystość Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa cała społeczność I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach życzy radości i dobra oraz wskrzeszenia nadziei na zmartwychwstanie. Niech wiosna ludzkości, zapoczątkowana przy pustym grobie Nazarejczyka, nieustannie wybucha w naszych sercach, rozkwitając wiarą i miłością, obejmując światłem wieczności ciemne krzyże naszej codzienności.

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

W imieniu Dyrekcji, Profesorów, Pracowników, Uczniów i Rodziców

ks. Jacek Wł. Świątek

dyrektor I KLO w Siedlcach