Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Życzenia świąteczne 2019r.

95939397 EdwardBurneJones 1

„To, że wiara widzi ostatecznie człowieka jako nadzieję, wypływa stąd, że człowiek nie jest dla niej istotą nieokreśloną – a jako takiej doświadcza nieustannie bardziej sam siebie – lecz ostatecznie nosi imię Jezusa Chrystusa. W Nim i ostatecznie dopiero w Nim człowiek jest nadzieją człowieka. Oznacza to jednak, że Bóg, stając się człowiekiem, nie chciał być niczym innym, jak właśnie jego nadzieją. Miasto człowieka (..) przychodzi tylko dlatego, że człowiek otworzył przestrzeń swojego człowieczeństwa i przeżył je do granic jego możliwości. Dlatego twierdzenie, że w Chrystusie człowiek jest nadzieją człowieka, możemy potwierdzić tylko przez to, że żyjąc tą miarą, będziemy dla siebie nadzieją, próbując odcisnąć na przyszłości rysy Jezusa Chrystusa, rysy przyszłego miasta, które będzie w pełni ludzkie wówczas, gdy będzie w pełni Boże.”

Joseph Ratzinger

 

Nadchodzą święta spełnienia się człowieczych nadziei i uszczęśliwiające wizją nowego nieba i nowej ziemi. Bóg, stając się człowiekiem, samemu człowiekowi głosi wpisaną weń w chwili stworzenia wielkość i chwałę. To święta wzniosłości i godności ludzkiej, którą podziwiają nawet Aniołowie.

W imieniu całej społeczności I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach, dzieląc się tą radością, pragnę życzyć zachwytu własnym człowieczeństwem i nadziei płynącej z odkrywania na co dzień życia na sposób daru. Niech dobry Bóg wleje nas wszystkich tę radość, którą zachwycił całe stworzenie, gdy nad Betlejemskim polem zabłysło niebiańskie światło i rozległ się śpiew Aniołów.

podpisdyr

             Jacek Wł. Świątek

 dyrektor I KLO w Siedlcach