Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Radosny weekend z Bogiem w Trzciance

W dniach 27 - 29 października br. młodzież naszej szkoły pod kierownictwem ks. Radosława Piotrowskiego oraz pani pedagog Agnieszki Strzeżysz udała się do Trzcianki koło Wilgi, aby na nowo odkryć Boga, siebie i ucieszyć się bliskością drugiego człowieka.

trzcianka2017 800x300 exact images-obrazki

 W piątkowe popołudnie, uczestnicy wyjazdowych rekolekcji, z uśmiechami na twarzy i radością w sercu wyruszyli w godzinną podróż do Trzcianki - jedynego w Polsce miasteczka wspólnoty Focolare. Po tostowej kolacji i rozłożeniu swojego skromnego dobytku w pokojach, miał miejsce wspólny różaniec w kaplicy. Noc upłynęła wszystkim spokojnie. Byli też tacy, którzy zamiast śnić, spędzili ją na rozmowach do białego rana. Bo kto marnowałby czas na sny, kiedy jest tyle ciekawych tematów do poruszenia i przedyskutowania?

Sobota rozpoczęła się od Jutrzni. Następnie, wzięliśmy udział w warsztatach na temat dojrzałości, przeprowadzonych przez naszą panią pedagog. Po ich zakończeniu, rekolekcyjna grupa master - chefów przygotowała pyszny makaron z sosem serowym i kurczakiem (palce lizać). Kolejnymi punktami dnia były: przygotowanie do czuwania, śpiew oraz bliższe poznanie siebie.

W godzinach popołudniowych zebraliśmy się w kaplicy i wysłuchaliśmy konferencji ks. Radosława na temat dojrzałości duchowej, a następnie mieliśmy okazję zawierzenia swego życia Chrystusowi, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 21 rozpoczęła się Msza święta, po której obejrzeliśmy film pt. Węzły życia, opowiadający o pokoju i równowadze, jaki może dać wiara. Po obfitującym w wydarzenia drugim dniu rekolekcji, udaliśmy się na odpoczynek.

Ostatni dzień pobytu w Trzciance spędziliśmy na wspólnej Jutrzni oraz Eucharystii. Podczas obiadu odwiedził nas Ks. Aleksander, który w barwny sposób przedstawił nam historię Trzcianki.

Z łezką w oku opuszczaliśmy gościnny dom rekolekcyjny wspólnoty Focolare. Był to wyjątkowy czas uwielbienia Boga oraz radości przebywania z drugim człowiekiem.

 Rebeka Atay, Monika Guzek, Anna Kowalczyk i Kinga Szaniawska z kl. 1b